Антикорупціонер Віталій Шабунін маніпулює юридичними тонкощами, коментуючи окремі законодавчі нюанси та політичні процеси, чим вводить в оману українців.

На це звернули увагу журналісти «Українських новин», які проаналізували пост активіста у соцмережах.

У ньому Шабунін навів два приклади закриття кримінальних проваджень, причиною чого нібито стали «поправки Лозового-Іонушаса» до Кримінального процесуального кодексу.

Але журналісти знайшли докази і встановили, що обидва приклади не відповідають дійсності.

Так, Шабунін згадує про закриття справи щодо організатора схеми виїзду в Румунію для ухилянтів, які тікають від армії. Однак в судовому рішенні причиною вказується «неналежне виконання службових обов’язків прокурором по справі», оскільки він пропустив встановлені процесуальні строки. Тобто причиною закриття стали не якісь недоліки законодавства, а дії прокурора.

В іншому своєму прикладі Шабунін згадує справу Олега Татарова. Вона була закрита не за «поправками Лозового-Іонушаса», як стверджує антикорупціонер, а у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

«Вочевидь, Шабунін отримав «замовлення» на критику «поправок Лозового- Іонушаса», але неналежним чином виконав свою роботу», – роблять висновок журналісти.

Нагадуємо, що раніше Державне бюро розслідувань відкрило два кримінальні провадження проти Шабуніна: за підробку документів НАЗК і ухилення від мобілізації.

А ще раніше ексміністр охорони здоров’я Уляна Супрун визнала, що робота антикорупціонерів на Заході зіграла проти інтересів України під час війни. І саме через це партнери зараз не надають нашій державі зброю.

КиївТайм