Виктор Трепак: “Багато хто в Службі називає Наумова «головою і руками» Баканова”

Виктор Трепак: “Багато хто в Службі називає Наумова «головою і руками» Баканова”

Річ у тім, що Наумов мав особливий статус в СБУ. Під нього Управління внутрішньої безпеки було перетворене в Головне управління внутрішньої безпеки з передачею йому нових повноважень, у т. ч. тих, які не притаманні службі внутрішньої безпеки. Воно стало ключовим у системі СБУ з можливістю впливати буквально на все, що відбувається в Службі. Серед іншого, цей підрозділ почав опікуватися питаннями протидії контрабанді. Більше того, служба внутрішньої безпеки, яка покликана головним чином забезпечувати захист співробітників СБУ і протидіяти зловживанням з їх боку, фактично зайняла головне місце в питаннях протидії контрабанді. «Люди Наумова» очолили підрозділи з протидії контрабанді в центральному апараті СБУ та її територіальних органах. Це при тому значенні, яке контрабанда має для української економіки та політики.

У свій час я очолював службу внутрішньої безпеки СБУ і добре знаю можливості цього підрозділу. За Наумова ці можливості були значно збільшені і посилені. За своїм фактичним статусом Наумов був в СБУ людиною № 1. Без його участі у Службі не відбувався жоден важливий процес. Він вирішував питання, яке не під силу було вирішити навіть заступникам голови СБУ. Цей карт-бланш Наумову надав особисто голова СБУ І.Баканов, що пояснюється їхнім давнім знайомством та тісними стосунками. Під час роботі на посаді заступника генпрокурора я мав можливість переконатися у тому, що Наумов в СБУ має особливий статус, який вочевидь не співпадає з його посадою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дело Семинского: «авторитет» Ериняк и Ко вовлекли в «многоходовку» прокурора Суса

Тому звільнення Наумова є далеко не рядовим кадровим рішенням. Це звільнення кардинально змінює ситуацію в СБУ. Для такого звільнення мало відбутися щось надзвичайне – настільки важливе, що переважило «життєву необхідність» Наумова для Баканова.

Наразі висуваються дві головні версії звільнення Наумова.

Перша пов’язана з можливою зміною посади Бакановим – Іван Геннадійович намірився очолити іншу державну структуру, в яку завчасно «відкомандировує» свою довірену людину. Адже вже давно точаться розмови про бажання Баканова очолити новий правоохоронний напрямок – наприклад, стати генеральним прокурором.

Друга версія полягає у тому, що Наумова просто позбавляються. Добре поінформовані у внутрішній кухні СБУ джерела припускають, що причиною стала втрата довіри до Наумова. Але не з боку Баканова, для якого Наумов є «найближчим і найдорожчим» соратником. А з боку офісу президента, де виявили, що в певних процесах, якими опікується Наумов, «не сходиться математика».

Формально рішення про призначення/звільнення керівника служби внутрішньої безпеки належить до компетенції голови СБУ. Але у випадку із звільненням Наумова, виходячи із його стосунків з Бакановим, це рішення мала прийняти інша особа. Такою особою міг бути лише президент Зеленський, який керувався матеріалами, які йому на стіл поклало керівництво одного з правоохоронних органів, що конкурує з СБУ у питаннях «протидії контрабанді». Голові СБУ Баканову залишалося покоритися волі президента і формалізувати його рішення своїм наказом. Треба розуміти, що наразі йде підкилимна війна керівництва офісу президента і керівництва Служби за контроль над митницею. Звільнення Наумова може бути першим значимим і знаковим результатом такої війни. На прийняття рішення по Наумову могла вплинути також діяльність одного відомого контрабандиста, який останнім часом істотно посилив свій вплив на контрабандні процеси і кадрові призначення у цій сфері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Северодонецк - идет постепенная зачистка города от оккупантов (ВИДЕО)

Все стане зрозумілим з того, куди піде Наумов і що буде з «його людьми», які розставлені на багатьох ключових посадах в СБУ (чи вони залишаться, чи їх почнуть «зачищати»).

На мій погляд, Баканов зробить усе, щоб зберегти Наумова – надто він йому «потрібний і дорогий». Наумов не лише надто багато зробив для Баканова, але й надто багато знає. Дозволю собі припустити, що Баканову навіть складно уявити, що він буде керувати СБУ чи в перспективі іншим органом без такої людини як Наумов. Багато хто в Службі називає Наумова «головою і руками» Баканова.

Логічно, що президент Зеленський мав би висловити Баканову претензії з приводу недотримання тих гарантій, який останній давав щодо Наумова. Але, думаю, що Іван Геннадійович знайшов переконливі аргументи, щоб переконати Володимира Олександровича обмежитись «мирним» звільненням Наумова. З перспективою використати його здібності та вміння на новій відповідальній ділянці. Як не як, а Наумов тривалий час був членом однієї «команди» («сім’ї»). А своїх такі команди, як відомо, не здають.

 

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: