У Львові сталася пожежа в Національному музеї В’язниця на Лонцького

У Львові сталася пожежа в Національному музеї В’язниця на Лонцького

Про це заявив нардеп Володимир В’ятрович в Facebook в п’ятницю, 23 квітня.

У музеї знищені проводка, опалення, нагальною є реставрація. Оцінити повний масштаб втрат вдасться із часом, так як зараз перекриття наповнені водою, і це загрожує збереженню фондів та руйнуванням експозиції.

«Найцінніше майно – архів ОУН і УПА, а також спеціалізована бібліотека Центру досліджень визвольного руху, що зберігаються в музеї, під загрозою затоплення. Як і вцілілі зараз фондосховища і лабораторія музею. Але вже зараз очевидно, що музей потребує коштів для відновлення, перш за все – перекриття даху, яка зараз відкрита для дощів і негоди, установка дверей і вікон, осушення приміщень щодо», – пояснив В’ятрович.

Своєю чергою директор музею Руслан Забілий заявив, що займання сталося в котельні СБУ, яка є прилеглою до будівлі музею. Ймовірно, це сталося через коротке замикання в електромережі. Пожежних викликав охоронець музею, коли помітив густий дим у коридорах о 15:38. За півтори години ДСНС залучила дев’ять одиниць техніки і чотири десятки пожежних.

При цьому вогонь почав швидко перекидатися на територію музею – загорілися перекриття даху (балки на горищі), обвуглилися вікна першого поверху, частина стекол на всіх трьох поверхах вибита, а деякі вікна пожежні змушені були виривати, зрізати двері. Частина даху вигоріла. Пожежні працювали і всередині музею, відсікаючи вогонь. Гасіння призвело до затоплення приміщень музею, вода й досі стоїть і руйнує будівлю.

Уже сьогодні комісія у складі співробітників музею, фахівців з мерії, представників Галицької РДА Львова почне оцінювати збитки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Аніматори Хмельницький - це зайняті діти та задоволені батьки

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: