Схема розкрадання на «Великому будівництві» — залучення переможцем тендеру субпідрядника що автоматично збільшує вартість робіт

Схема розкрадання на «Великому будівництві» — залучення переможцем тендеру субпідрядника що автоматично збільшує вартість робіт

Поширеною схемою викачування грошей з бюджету на «Великому будівництві» є залучення переможцем тендеру субпідрядника, що автоматично збільшує вартість робіт.

Так, наприклад, сталося з компанією «Альтком» Владислава Гельзіна (багато її пов’язують з соратником Януковича Борисом Колесніковим), яка виграла 16 квітня 2020 р тендер на ремонт траси Н-30 «Василівка-Бердянськ» в Запорізькій області вартістю 629 млн грн. Термін їх виконання — до 30 квітня 2021 року. 19 жовтня минулого року «Альтком» і Служба автодоріг Запорізької області підписали зміни до угоди, згідно з яким фірма взяла в проект додаткових субпідрядників — компанію ТОВ «Агробуд Жашків» і «ТВД». Ремонт дороги вже не буде виконаний в строк, а витрачених коштів більше.

Теж саме відбувалося у Дніпропетровській області з ремонтом ділянки траси М-04, в тендері на який перемогла «Автомагістраль-Південь», яка запропонувала ціну 1,85 млрд грн, хоча стартова була — 2,17 млрд. В угоді по цій закупівлі відразу прописали опцію, завдяки якій переможець торгів може залучати субпідрядників без контролю замовника. Крім того, договір не передбачав кваліфікаційних критеріїв (тобто оборотні кошти, кількість наявної техніки і працівників, досвід робіт і т.п.) для переможця торгів. У договір про виконання робіт були внесені п’ять змін «про поліпшення умов закупівлі», без деталізації, про що саме йде мова.

Кадри в обласні автодори призначали при безпосередній участі Кубракова, радником якого був Голик. За допомогою схем додаткових угод і залучення субпідрядників в рамках програми «Велике будівництво» фірми т.зв «дорожнього картелю» «розпилюють» колосальні суми — мільярди гривень. «Кришують» їх Кирило Тимошенко та інші чиновники ОП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кубраков подарував будинок Тимошенко?

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: