Юлія Потопальська – “професіоналка”. Історія громадянського активізму

Юлія Потопальська – “професіоналка”. Історія громадянського активізму

Інколи зі сторони випадковому глядачеві можу здаватися: ну що б могло пов’язувати, скажімо, екс-голову Києво-Святошинської районної ради Олександра Тигова, екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка та екс-кандидата від “Європейської солідарності” в мери Вишневого Сергія Гулієва? Ну, окрім важливого додатку “екс-”?

Відповідь настільки ж проста, наскільки ж і неочевидна. Усі ці троє “колишніх” користувалися послугами однієї і тої ж самої жінки. За гроші.

Ні, тут не буде закручених любовних історій. Насправді мова про значно більш молоду професію, ніж та сама “найдавніша” – професійних громадських активістів. Людей, які за гроші готові створити для замовника ефект підтримки знизу, видимість суспільного схвалення та ілюзію масової популярності.

І ось така професійна активістка живе у Вишневому. Звуть її Юлія Потопальська, хоч сама вона називає себе відьмою і Юлією Владіміровою. Вона не має офіційної роботи або якогось видимого джерела доходів. Владімірова/Потопальська – адміністратор фейсбучної сторінки “Діти Вишневого”. У групі 12 тисяч людей, від імені яких професійна активістка ринкових відносин Владімірова і домовляється з потенційними інвесторами про “підтримку”. Це і є той ресурс, який вона продає. Причому немає принципового значення, кому саме.

Наприклад, Владімірова/Потопальська багато років тісно працювала з колишнім головою Києво-Святошинської райради забудовником Олександром Тиговим. Організовувала для нього масові заходи, забезпечувала низовий піар, “мочила” конкурентів, “продавлювала” питання. А сам Тигов – це людина з багатою пригодами  біографією. Його політичний шлях нагадує метання творчої душі у пошуках натхнення. Скажімо, у 2011 році він балотувався до парламенту від Королевської, а у Києво-Святошинській раді представляв уже “Солідарність” Порошенка. Та і про скандальні та проблемні забудови Тигова можна багато цікавого знайти в інтернеті. Але є дві історії, які демонструють справжній, вражаючий рівень цинізму Тигова та його обслуговуючого персоналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Макс Поляков и его связи с РФ. Почему аферист потерял свой аэрокосмический бизнес в США

У 2016 році біля с.Святопетрівське Тигов збудував на самозахопленій ділянці так званий “Спортивно-патріотичний клуб “Доброволець”. На підтвердження назви і цільового призначення біля входу до закладу Тигов навіть поставив пам’ятник шаленому гранатометнику, прототипом якого став наймолодший “кіборг” Сергій Табала. А сьогодні сайти продажу нерухомості рясніють оголошеннями з адресою “СПК “Доброволець”, проте під назвою “ЖК Петрівський SMART”. Кров борців за Україну Тигов розглядає виключно як засіб легалізації земельно-квартирних афер.

Інша моторошна історія Тигова – це історія з житлом для багатодітної родини переселенців Родикових. У 2014 році Тигов балотувався до Верховної ради і за підтримки в тому числі і Владімірової/Потопальської розгорнув бурхливу піар-кампанію, одним з етапів якої мало стати вручення будинку для сиротинця сімейного типу. На цю урочисту подію притягнули навіть Марину Порошенко. Але коли вибори Тигов програв – фактично викинув родину із щойно отриманого будинку, відмовившись передавати документи на житло та вводити його в експлуатацію. Щоправда, про це у фейсбук-групі Владімірової “Діти Вишневого” вже не писали.

Так само не писали і про те, що ця історія отримала жахливе продовження. У березні цього року Володимир та Діана Родикови, яким Тигов дарував та відбирав житло, померли від ковід. Один з їхніх прийомних дітей після цього покінчив життя самогубством. Цікаво, чи знають про це Тигов і Владімірова, чи відчувають моральну причетність, чи напишуть про це на своїх сторінках?

Але, як сказала б Юлія Владімірова, не Тиговим єдиним. Бо й правда, у світі ще стільки достойних людей з грошима. Наприклад, колишній мер Ірпеня Володимир Карплюк. Забудовник і бізнесмен. Фігурант фантастичної кількості кримінальних справ, рятуючись від яких Карплюк у 2019 році балотувався до Верховної ради якраз у Вишневому. Цей прийшов на округ з власною командою піарників, випробуваних боями за Ірпінь, а проте не відмовився і від послуг професійних активістів, що за незначну плату виконували роль штатних і позаштатних агітаторів низового рівня. Наприклад, Владімірова/Потопальська не лише “качала” вишнівчан за щедрого на корупційні гонорари Карплюка, але й долучилася до його офіційної рекламної кампанії у ролі пересічної вишнівчанки, яка на власні очі вирішили переконатися у перемозі комунізму імені Володимира Карплюка у Ірпені та околицях. Такий щемкий текст з іменем Владімірової і досі можна знайти у агітматеріалах Карплюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Руководство Министерства юстиции попало в коррупционный скандал

Що ж до колишнього кандидата в мери Вишневого від “Європейської солідарності” Сергія Гулієва – його Владімірова “обслуговує” прямо зараз, ностальгічно оплакуючи “Департамент охорони”, відсторонений від освоєння міського бюджету. За який щодо Гулієва ще у 2018 році прокуратурою Київської області було відкрите провадження “за ознаками правопорушення, яке передбачає привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем”. Мова про розтрату бюджетних коштів під час державних закупівель послуг з охорони громадського порядку.

Але аморальність чи наявність кримінальних справ у замовника – ніколи не лякають Юлію Владімірову/Потопальську. Вона – професійний громадський активіст, що за скромну винагороду допомагає вроздріб торгувати суспільною думкою.

Як кажуть, професіоналка. 

Дмитро Чередниченко

 

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: