Особливості дизайну сучасних металічних сходів

Особливості дизайну сучасних металічних сходів

Метал поєднує міцність та надзвичайно широкі можливості обробки, що дозволяють підняти виготовлення сходів на якісно новий рівень. Це допомагає гармонійно поєднати будівельні конструкції та їх оформлення в приміщеннях будь-якого типу та площі. Крім того, метал забезпечує розрахункову міцність та просторову жорсткість при невеликих габаритних розмірах основних несучих конструкцій. Це дозволяє навіть при обмеженій площі спроєктувати такі сходи, що відповідатимуть всім нормативним вимогам, та будуть зручними та безпечними у користуванні.

Різновиди сходів та їх конструктивні особливості

Сходові конструкції відрізняються широким асортиментом форм, які були розроблені для застосування у певних умовах. Замовляючи сучасні сходи від виробника, варто ретельно вивчити всі технічні характеристики.

Гвинтові

3zxYWZ8s_35vVzTsuVXidOQUQyY-kejrI55vrVGbOLOIy3-RK5KQurL3zUm6fG4yVUob0jFRoZslfE6E-5MWbc4GhIICzp_zEmkqzfs-b8fmH1nh4VKd_vQfWKJzv-G4KlV9Ej0LwR3V7gHaYNtExOorxM1iFSTjPGbi_DdVilAuBZsAKF37yQ0fRhHe7A

Складаються з центральної опори — стовпа, до якого прикріплюються сходи, які мають форму трапеції. Сходинки розподіляються по спіралі, а між собою розділені (по вертикалі) спеціальними шайбами. Гвинтові сходи, як правило, займають невелику площу, мають привабливий «легкий» зовнішній вигляд та досить помірковано вартість.

Гвинтова конструкція має певні недоліки. По таких сходах досить важко підійматися літнім людям та дітям тому вони повинні мати міцні та надійні бильця для сходів, що не будуть згинатися та вібрувати під впливом статичних та динамічних навантажень. Такі бильця також мають бути надійно прикріплені до стелі або підлоги.

Не дивлячись на досить простий зовнішній вигляд гвинтові сходи є одними з надскладних у сенсі проєктування та встановлення. Тому найбільш доцільно розрахунок та монтаж довірити професіоналам.

Кругові, пів- та четвертьоборотні

OKP1XfmRQW8V3Tt_X8CMRuAD5A_uWOr6BOeMcKKTnkmuzYkfO9pF0f7wDLC77PxXBwO4HarbZRY8K3-7YCuTWqmMtSpZIoegrP6TdWPjNfYuH2wiss0SN3SgbvUS0gQoVIWCmiJ1A89B99vuJbnXWVTDCQmEaDAEqq-m8Zx0yDLq2c0xLgABTa4tShfUfA

Своїм зовнішнім виглядом нагадують гвинтові. Але на відміну від них не мають центрального опорного стрижня. Як опорні елементи використовуються косоури або тетиви. Таке конструктивне рішення забезпечує значно більший комфорт використання. Але при цьому кругові сходи та подібні їм конструкції займають значно більше місця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Милтон Груп :: Milton Group Давида Тодуа - «трейдеры» из Украины обворовали пенсионеров на более чем $70 000 000

На бильцях

ajo1lJFZuKGH50j6v4MI8ByGtjmtGhH9xZHyIUI2m9e-gp9PpXmMo445_0kUlKI3HteUB_DYbAKSInaX2dq_dbQPVUhjSUOg0DYNPGk1o14vhYrFQrPbkhM6ti33zGMokDPZVWHplovTdNv2dtR02INODDhJDYg6ZEdwlBJ8WiLSwwJTU2FpACJxzOrCrA

Таке конструктивне рішення запропонували інженери німецької компанії KENNGOTT у середині 60-х років минулого століття. Монтаж сходинок виконується з однієї сторони стіни, а з іншої на спеціальні штирі, одна частина яких опирається на підлогу, а інша кріпиться до стелі. У такої конструкції відсутні важкі та габаритні несучі елементи такі як косоури, тетиви чи балки, тому воно виглядає надзвичайно легкою та невагомою.

Маршові

ZGkNdr0hFGp2gNJGEsgh947XWwCjsuJ0TW8Jp3VM45Ylbudl-NL5NFF3k2LH-u8UF9Tag6ak6ubh-OEQRUaLxWGSaStRNEAhzLG_lQh63khtO4ZXd4bgkoVF3jeNodLBFPJgCnCv0dcb8GCzxgoR-hlACNyaD_6mG8zk6j2Mb6piUxDijJVqfkdk-0H-HA

Одно- або двомаршові варіанти сходів у будинку є традиційними для приватних осель, три- і чотиримаршові більш характерні для комерційних чи виробничих приміщень. Конструкція складається з опорного каркаса, до якого кріпляться сходинки. Основною перевагою є надзвичайно висока міцність та просторова жорсткість. Якщо опірні елементи виготовляють здебільшого з металу, то для сходинок, як правило, використовують дерево.

Маршові моделі є найнадійнішими, мають спрощену конструкцію, яку легко розрахувати. Вони є найбільш безпечними та комфортними в експлуатації. Єдиним недоліком є велика площа, яку вони займають.

Вибір типу конструкції залежить від багатьох факторів, серед яких найбільш важливими є площа приміщення, яку можна використати під сходи, висота поверху та загальний дизайн. Але при цьому вони повинні відповідати загальноприйнятим стандартам, що може забезпечити виключно проєктування спеціалістами.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: