Настоятель Києво-Печерської лаври, який закликав ігнорувати карантин, захворів на коронавірус

Настоятель Києво-Печерської лаври, який закликав ігнорувати карантин, захворів на коронавірус

Настоятель Києво-Печерської лаври захворів на коронавірус. Раніше митрополит Павло закликав вірян ігнорувати карантин.

Митрополиту УПЦ (МП) Павлу 58 років, проте він має слабке здоров’я, зокрема діабет

У 58-річного настоятеля Києво-Печерської Лаври, митрополита Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Павла запідозрили захворювання на коронавірус. Про це у неділю, 5 квітня, повідомили низка українських ЗМІ.

Зокрема, першим про захворювання митрополита повідомив сайт «Релігійна правда». Посилаючись на одразу два джерела в оточені митрополита, видання повідомило, що три дні тому митрополиту стало зле, а пізніше в нього діагностували коронавірусну хворобу Covid-19.

Пізніше про підозру захворювання на коронавірус настоятеля Києво-Печерської лаври повідомили видання «Обозреватель» та LB.ua. Зокрема, як інформує LB.ua. з посиланням на кілька не пов’язаних між собою джерел УПЦ (МП), зараження могло статися минулого тижня, коли Павло особисто постригав у ченці чотирьох насельників лаври. Обряд відбувався в Ближніх печерах, про що є повідомлення на офіційному сайті храму.

Вже наступного дня у одного з новопострижених – ієродиякона, різко піднялася температура, погіршився загальний стан і була діагностована пневмонія. Теж саме сталося ще з трьома ченцями, присутніми на постригу, одному з них 80 років і зараз він у важкому стані. Чи встановлений у цих чотирьох коронавірус або ж хвороба пов’язана з іншими причинами, невідомо.

Зазначимо, що 4 квітня на офіційному сайті Києво-Печерської лаври з’явилося оголошення, що вона оперативно закривається на карантин. І всі служби відтепер будуть проводитися винятково в закритому режимі без допуску вірян.

У той же день з’явилося повідомлення, що «для запобігання спалаху епідемії, викликаної вірусом Covid-19, братія Свято-Успенської Києво-Печерської лаври провела тестування на наявність захворювання».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Юлія Потопальська - "професіоналка". Історія громадянського активізму

«Разом з усіма дане лабораторне дослідження в комплексі з медичним оглядом пройшов намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло. Результат обстеження буде відомий найближчим часом. Зараз скарг на самопочуття у владики немає», – йдеться в повідомленні.

Владиці Павлу 58 років, проте він має слабке здоров’я, зокрема діабет, про що сам багато разів говорив, пояснюючи зокрема необхідність використання елітних авто для пересування.

Митрополит УПЦ (МП) раніше критикував українську владу за заклики обмежити релігійні обряди під час карантину через поширення коронавірусу.

У своєму зверненні до вірян настоятель Лаври закликав часто відвідувати церкви, оскільки причиною спалаху коронавірусу, на його думку, «є людський гріх». Також він закликав парафіян «приходити в храми, приводити дітей, поклонятися іконам», незважаючи на запобіжні заходи, а саму пандемію назвав «платою за гріхи».

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: