«Мелбет». Ще одна «дочка» російської 1XBet працює в Україні. І знову з ліцензією КРАІЛ. Розслідування

«Мелбет». Ще одна «дочка» російської 1XBet працює в Україні. І знову з ліцензією КРАІЛ. Розслідування

Вже поверхневий огляд списку тих, хто отримав ліцензії, показав, що КРАІЛ не помічає очевидні ознаки російського гемблінгу та раз по раз видає їм ліцензії на роботу в Україні.

Редакція AIN.UA разом із OSINT-спільнотою Molfar зібрала докази існування іншої «дочки» 1xBet, яка оперує в Україні.

PointLoto / ПоінтЛото

Оператор PointLoto, юрособа ТОВ «ПОІНТЛОТО», ще в червні 2022 року, під час розгортання розголосу навколо діяльності російської 1xBet в Україні, мав іншу назву. І не дарма. Поки вся увага була на «іксах», оператор іншої «дочки» 1xBet, що вже якийсь час оперувала в Україні, швидко змінив бренд та юрособу, аби відвести можливий вогонь та сховати сліди. До внесення змін в реєстраційну форму КРАІЛ, оператор називався Мелбет — ТОВ «МЕЛБЕТ».

Компанія з назвою «Мелбет» також працює і в росії. Представники «Мелбет» стверджують, що контора в рф є легальною. Але ми знайшли зв’язок з нелегальним в рф 1xBet. Юридична особа, яка стоїть за Melbet в рф та володіє їх ТМ, на вересень 2022-го насправді належить компанії з іншою назвою — ООО «Мелофон». Та ще зовсім недавно ТМ належала ООО «Селебрити», яка також мала іншу назву. Попередня назва ООО «Селебрити» — 1ХСТАВКА, прямо афільована з 1xBet.

В росії зміна юрособи пов’язана із тим, що власники 1xBet Казорін, Каршков і Семіохін в 2020 році були оголошені в розшук у зв’язку із незаконною організацією та проведенням азартних ігор. Втім 1xBet та його «доньки» залишились одним з найбільших операторів та платником податків у гемблінгу. В росії таке кримінальне переслідування у поєднанні з тим, що засновникам дали виїхати, заплющуються очі на робочий бізнес та спокійно стягуються податки можливо лише як легенда за участю ФСБ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Активні стрілецькі навушники: визначення та принцип роботи

Російський «Мелбет» та український «Мелбет/ПоінтЛото» пов’язані не тільки назвою:

  • Вони запущені в один час — 2020 рік, коли засновники 1xBet почали будувати «легенду».
  • Сайт melbet.sport.ua хоститься на одному IP (46.101.68.46) з дзеркалами 1XBet;
  • Сайти «Мелбет» мають схожий дизайн та такі ж коефіцієнти, що і 1XBet.

Також зв’язок на правах анонімності підтвердили кілька джерел з індустрії бетінгу в Ураїні.

Незважаючи на це все, в жовтні 2021 року ТОВ «Мелбет» отримує ліцензію на ведення ігрової діяльності в Україні від КРАІЛ. Ряд доказів, що лежать на поверхні і вказують на російське походження проекту, ще до зміни назви з «Мелбет» на «ПоінтЛото», не стали причиною для КРАІЛ на відмову у видачі ліцензії.

Також з «Мелбет» в Україні пов’язана ще одна компанія — «Біг Дата 2020». Вона займається організацією азартних ігор, знаходиться у тому ж офісі, має спільних співзасновників.


У підсумку бачимо, що в Україні на офіційному рівні оперує компанія, що не просто використовує софт російської компанії, а скоріш за все є дочкою 1XBet, а її «двійник» продовжує працювати в росії та сплачувати там податки. Після початку розслідування щодо запуску 1XBet в Україні «Мелбет» швидко змінює назву на PointLoto, замасковуючи своє походження і безпроблемно веде свою подальшу діяльність в Україні. Ні КРАІЛ, який видав ліцензію, ні БЕБ та СБУ, які займались справою 1XBet, проблем не побачили. Цікаво, скільки часу потрібно буде цього разу, щоб звернути увагу та роздивитись російське походження контори.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: