Куди піти в Києві

Куди піти в Києві

Київ — напрочуд гарне старовинне місто, яке не тільки зберігає в собі дух історії, а й охоче набуває сучасних тенденцій. Для того, щоб подивитися тільки основні пам’ятки Києва, треба витратити як мінімум 3 дні. Тим більше варто пам’ятати, що місто знаходиться на пагорбах, і до довгих прогулянок потрібно добре підготуватися. Отже куди сходити в Києві в першу чергу на думку редакції, в цьому огляді.

Андріївська церква

Почати прогулянку щоб оглянути цікаві місця Києва можна з Андріївського узвозу та визначних пам’яток. Також у перший день варто відвідати знаменитий Хрещатик та будинки з незвичайними архітектурними задумами. А щоб подолати спуск було простіше, краще почати з його верхньої точки, де саме знаходиться Андріївська церква. Андріївську церкву можна сміливо назвати однією з найкрасивіших у Києві.

Вона була побудована в середині 18 століття у стилі бароко, але має риси місцевої архітектури. Наприклад, на розписах зображені біблійні сюжети, проте виконані вони у стилі бароко та реалізму. Побачити церкву можна з більшої частини міста, оскільки вона знаходиться на піднесенні. У той же час, таке розташування має і свої мінуси: через можливі зсуви храм донедавна перебував в аварійному стані. Тепер тут знову регулярно проводяться служби та інші релігійні заходи.

Андріївський Узвіз

Андріївський узвіз – старовинна київська вулиця, яка з’єднує Верхнє та Нижнє місто. Тут завжди багатолюдно, відбуваються заходи, а в багатьох будинках, окрім кафе та магазинчиків, організовані виставки та художні галереї. У багатьох із цих будівель у той чи інший час зупинялися історичні особи та діячі культури. Під час прогулянки Андріївським узвозом вам, швидше за все, захочеться оглянути самі старовинні будинки та відвідати розташовані тут музеї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рекламу Верещук знову висміяли в мережі. ВІДЕО

Замок Річарда Левине серце

Замок Річарда Левине серце було збудовано на початку 20 століття, а свою назву отримав через схожість із середньовічними замками. Це одна з головних прикрас Андріївського узвозу: його вежі, прикраси та інші елементи готичного стилю повністю виправдовують інтерес туристів. Із замком пов’язано багато легенд про привиди, проте виявилося, що звукові ефекти з’явилися просто через особливості будівництва. Господарі замку постійно змінювалися, тут жили просто заможні городяни, і знамениті художники.

Київський фунікулер

Від замку можна прогулятися парком до фунікулера, який було відкрито ще 1905 року. Його відкриття було пов’язане з незручністю переміщення: через крутість і кривизну Андріївського узвозу ним не ходили трамваї, і Верхнє місто не було з’єднане з Нижнім. Фунікулер будували протягом двох років, потім кілька разів реконструювали. Сьогодні довжина колії становить трохи більше 220 метрів, проїхати весь маршрут можна за 2,5 хвилини. Вагончики ходять досить часто, тому покатається вийде у всіх охочих.

Старокиївська гірка

Старокиївська гірка відома тим, що, за переказами, саме звідси починалося місто ще півтори тисячі років тому. Тут можна побачити старовинні фундаменти палаців та церков — все, що залишилося від цих будівель. За останні десятиліття неодноразово обговорювалася можливість відновлення цих будівель, але поки що на гірці можна просто прогулятися і перейнятися історією.

Михайлівський Золотоверхий собор

Михайлівський собор було зведено ще на початку 12 століття, проте до 18 століття часто перебудовувалося. Сьогодні він найбільш відомий своїми незвичайними мозаїками, які також називають “миготливим живописом”. Свого часу вони повністю покривали стіни собору, сьогодні їх залишилося близько 45 квадратних метрів, проте цінність їх від цього тільки збільшилася. Також «миготливий живопис» включена в курс з вивчення давньоруського мистецтва. А собор варто відвідати не лише заради огляду інтер’єрів, а й для того, щоб відчути його особливу атмосферу старовини та спокою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Екскерівник апарату ліквідованого Верховного суду України поновився на посаді, йому присудили 2,4 млн грн компенсації

Олександрівський костел

Олександрівський костел був збудований у першій половині 19 століття і зберігся до наших днів практично у первісному вигляді. До 1909 року костел був найбільшою католицькою будовою, проте пізніше з’явилися більш масштабні будівлі. У 20 столітті собор втратив значну частину земель, а за радянських часів не використовувався за призначенням — тут розташовувався планетарій. У 1991 році костел знову передали церкві, і вже через кілька років знову почалися регулярні служби.

Майдан Незалежності

Майдан Незалежності — одне з найважливіших місць у місті, яке було значним уже з 10 століття. Причому сучасна його історія (а точніше, другий етап існування) почалася лише у 1930-ті роки. Саме тоді тут розпочалися роботи з благоустрою. Потім площу часто реконструювали та перейменовували. Нині це як туристична пам’ятка, а й місце соціальної активності громадян.

Хрещатик

Хрещатик — головна вулиця міста, тут знаходяться будинки міської адміністрації, головпоштамт, консерваторія, безліч різноманітних магазинів та кафе. Більшість вулиці забудовувалася наприкінці 18 – 19 столітті, проте сучасність тут щонайменше важлива, ніж історичність інших місцях. Це місце для прогулянок та відпочинку, особливо у вечірній час, коли тут можна також подивитися на ілюмінацію. Ще одна особливість — у вихідні та свята вулиця стає пішохідною, і можна отримати ще більше вражень від прогулянки Києвом.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: