Контрольовані операції у 2022 році

Контрольовані операції у 2022 році

У світі глобалізація розвивається дуже швидкими темпами, чисельність міжнародних корпорацій постійно збільшується. Усі ці процеси стосуються не лише міжнародної політики. Особливу увагу необхідно звернути й на трансфертне ціноутворення. У цій статті розглянемо контрольовані операції 2022 року в Україні та проаналізуємо, які правила необхідно знати.

Що таке контрольовані операції?

Згідно з українським законодавством, контрольовані операції (КО) – це такі операції, в яких учасниками виступають нерезиденти:

 • пов’язані особи;

 • підприємства, що належать до категорії “низькоподаткова юрисдикція” (повний список можна знайти у Переліку КМУ);

 • підприємства, що мають організаційно-правову форму (також згідно з Переліком КМУ);

 • комісіонери;

 • пов’язані особи за допомогою номінального посередника.

Крім того, однією з умов контрольованої операції є дохід компанії. Таким чином, за рік дохід не повинен перевищувати 150 мільйонів гривень, а дохід від операцій з одним контрагентом – 10 мільйонів гривень.

Принцип “витягнутої руки”

Принцип “витягнутої руки” – це головна вимога трансфертного ціноутворення. Суть принципу така: ціна угоди між пов’язаними особами має відповідати умовам, встановленим між незалежними суб’єктами (компаніями).

Це правило є дуже важливим, адже при перевірці звітної документації контролюючі органи звертають особливу увагу на цю відповідність. У разі порушення цього принципу платник податків притягається до відповідальності.

Компанія Парето

Трансфертне ціноутворення – питання досить складне, що має свої правила та вимоги. Тому для того, щоб не припуститися помилок при складанні документації, необхідно володіти особливими знаннями та професійним досвідом. Багато платників податків одразу звертаються за допомогою до фахівців із питань ТЦУ.

Консалтингова компанія Парето працює у сфері ТЦУ з 2013 року. Щорічно команда експертів виконує понад 60 проєктів у різних напрямках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лещенко, сдавая Ковалева, прицепил к нему Мартынюка по просьбе НАБУ

Переваги компанії Парето:

 1. Кожен аудитор і юрист Парето – це висококваліфікований спеціаліст, який має великий практичний досвід і знання в галузі податкового законодавства.

 2. Експерти не просто віддають готовий пакет документів, вони проводять безкоштовне навчання для кожного клієнта. Так ви зможете дізнатися про всі нюанси та особливості ТЦУ.

 3. Фахівці безкоштовно супроводжують Документацію під час перевірки ДФС.

 4. Для постійних клієнтів у компанії діє певна система знижок.

 5. Кожному клієнту експерти гарантують конфіденційність особистих даних.

 6. Також у компанії існує гнучка система ціноутворення. Ви можете вносити оплату частинами, замовити підготовку конкретного розділу у звіті, скористатися консультацією та багато іншого.

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію? Тоді заповнюйте онлайн-заявку прямо зараз на офіційному сайті компанії!

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: