Site icon From-UA: Новости Украины

Кіста зуба: причини появи, симптоми, лікування

Навіть за ідеальної гігієни ротової порожнини пацієнт може зіткнутися з виникненням кісти. Існує безліч причин для її появи, але симптоми ви не зможете сплутати з чимось іншим. Про це та про те, як відбувається лікування – вже в нашій статті.

У порівнянні з іншими стоматологічними проблемами, кіста зуба може здатися мінімальним дискомфортом. І все ж, саме вона вимагає підвищеної уваги і своєчасного лікування, адже може призводити до тяжких, а іноді й небезпечних наслідків. І не тільки для зуба, біля якого вона виникла, а й для всієї ротової порожнини, і навіть організму в цілому. Як не пропустити її появу, визначити причини й успішно та вчасно позбутися кісти – розповість наша стаття.

Чому могла з’явитися кіста зуба?

Кіста – це новоутворення у м’яких тканинах біля зуба. Усередині неї містяться серозна рідина або гній. Вона є наслідком запального процесу в кістці чи періодонті (м’яких навколозубних тканинах). Порожнина кісти необхідна, щоб утримати рідину з бактеріальним вмістом та запобігти її поширенню в здорових тканинах. Яким може бути цей інфекційний процес, і чому з’являються дентальні кісти? Через:

Як результат – причиною утворення кісти може бути не лише недостатня гігієна, а також і системні захворювання, непрофесіоналізм стоматологів та травми зубів.

Симптоми появи кісти

Завдяки рухливості людського язика кісту визначити досить просто навпомацки. З часом, коли новоутворення збільшується, стаючи розміром більше 1 см, до м’якого горбка на яснах можуть додатися такі симптоми:

Всі ці симптоми вимагають негайного звернення до фахівця: чергового стоматолога чи хірурга-стоматолога. Відкладати лікування на цьому етапі небезпечно, адже це може призвести не тільки до втрати зуба, а й до незворотних наслідків для всього організму.

Як лікують кісту

Лікування дентальної кісти може бути консервативним чи хірургічним. Консервативний метод застосовуються для невеликих кіст:

Велику кісту необхідно видаляти хірургічно, іноді – разом із нервовим пучком, усім зубом чи частиною його кореня. Після цього порожнина зашивається. У випадках, коли зуб вдається зберегти, очищаються і пломбуються його кореневі канали.

Щоб визначити, яке лікування вас очікує, вихід один: якнайшвидше звернутися до стоматолога. Нехай це буде кваліфікований спеціаліст із «Клініки Осадчого», щоб уникнути будь-яких ускладнень та вчасно зупинити процес розвитку новоутворення.

Exit mobile version