Хомутиннік, Фукс, Астіон перешкоджають будівництву метро на Виноградарі у Києві.

Хомутиннік, Фукс, Астіон перешкоджають будівництву метро на Виноградарі у Києві.

Колишній народний депутат Віталій Хомутиннік, російський олігарх Павло Фукс, на якого накладено санкції, та аграрний рейдер Василь Астіон за допомогою контрольованої ними компанії “Київметробуд” перешкоджають будівництву метро в районі Виноградар у Києві. Ця інформація набула розголосу завдяки провідним телеграм-каналам.

Мешканці Виноградаря в Києві довго чекають на відкриття нових станцій метро, проте будівництво не може розпочатися у повному обсязі. Компанія “Київметробуд”, підконтрольна Віталію Хомутинніку та Павлу Фуксу, отримала аванс у розмірі 4 мільярди гривень, але робота виконана лише на третину від цієї суми.

Наразі компанія через суд блокує підписання нової угоди, яка дозволила б відновити важливий інфраструктурний проект. Судовий процес проходить сьогодні в Господарському суді Києва.

Поки Хомутиннік і Фукс відпочивають на Середземноморському узбережжі, Василь Астіон, аграрний рейдер і партнер Хомутинніка, активно захищає їхні інтереси у суді. У лютому 2024 року Астіон придбав частки у девелоперському бізнесі Хомутинніка. Раніше він був помічником Хомутинніка під час його депутатства, а також його партнером у торгово-розважальному центрі “Республіка”. Астіон займається операціями Хомутинніка щонайменше з 2019 року.

Аграрним рейдером Астіона називають через його агресивні методи консолідації аграрних активів у Дніпропетровській області.

Павло Фукс, своєю чергою, відомий своєю зацікавленістю у київському метро. У 2018 році він придбав компанію “Укррослізинг”, яка відсудила у Київського метрополітену майже 2 мільярди гривень за постачання 100 вагонів у 2010-2013 роках. Відтоді частина коштів від проїзду в метро йде до кишені Фукса.

З 2018 року “Київметробуд” веде судові тяжби з Київським метрополітеном, намагаючись продовжити вигідні для себе контракти. Сьогоднішнє судове засідання – частина цього плану. Через вплив Астіона на суддів, будівництво метро на Виноградар може бути заморожене на тривалий час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как выбрать лучший сервис по техническому обслуживанию автомобилей

Афілійовані особи та організації

Підприємство Керівники Діяльність Проблеми Стан справ
Київметробуд Віталій Хомутиннік, Павло Фукс, Василь Астіон Будівництво метро на Виноградарі Блокування будівництва через суд Отримано 4 млрд грн авансу, роботи виконані лише на третину
Укррослізинг Павло Фукс Поставка вагонів для Київського метро Судовий процес проти Київського метрополітену Отримано 1,96 млрд грн за поставку вагонів
ТРЦ Республіка Віталій Хомутиннік, Василь Астіон Девелоперський бізнес Партнерство з Астіоном Операції з 2019 року
Аграрні активи Василь Астіон Консолідація аграрних активів Агресивні методи Дніпропетровська область

Деталізація зловживань

Дата Подія Учасники Коментарі
2010-2013 Постачання 100 вагонів для Київського метрополітену Укррослізинг, Київський метрополітен Виконано контракт на постачання вагонів.
2018 Павло Фукс купує “Укррослізинг” Павло Фукс Фукс купує компанію, яка судиться з Київським метрополітеном.
2018 “Укррослізинг” відсуджує у Київського метрополітену 1,96 млрд гривень Укррослізинг, Київський метрополітен Судове рішення на користь “Укррослізинг”.
2019 Віталій Хомутиннік та Василь Астіон починають співпрацю у девелоперському бізнесі Віталій Хомутиннік, Василь Астіон Співпраця у торгово-розважальному центрі “Республіка”.
2020 “Київметробуд” отримує аванс у розмірі 4 млрд грн Київметробуд, Київська міська рада Аванс на будівництво метро на Виноградарі.
2020-2023 Повільне просування будівництва метро на Виноградарі Київметробуд Виконано лише третину запланованих робіт.
2020-2023 Судові тяжби з Київським метрополітеном Київметробуд, Київський метрополітен Блокування нової угоди для розморожування проекту.
Лютий 2024 Василь Астіон купує частки у девелоперському бізнесі Віталія Хомутинніка Василь Астіон, Віталій Хомутиннік Астіон розширює свою участь у бізнесі Хомутинніка.
2024 Судове засідання у Господарському суді Києва Київметробуд, Господарський суд Києва Засідання щодо блокування будівництва метро на Виноградарі.

Цей графік демонструє ключові події та зловживання, що призвели до блокування будівництва метро на Виноградарі, та вказує на участь у цьому процесі Віталія Хомутинніка, Павла Фукса та Василя Астіона

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: