Кабінет Міністрів вкотре обдурив органи місцевого самоврядування, – ЗМІ

Кабінет Міністрів вкотре обдурив органи місцевого самоврядування, – ЗМІ

По-справжньому руйнівного удару по тепловикам Кропивницького завдала й продовжує завдавати держава – уряд і НАК «Нафтогаз».

Про це пише Україна-Центр в аналітичному матеріалі, присвяченому підсумкам опалювального сезону на Кіровоградщині. Йдеться про нібито домовленості Кабінету Міністрів з Асоціацією міст України про порядок формування тарифу за тепло і державні гарантії, зазначається в публікації.

– Надії на обіцянки уряду розробити компенсаційні механізми покриття витрат тепловиків не виправдалися, – пише видання. – Наш Кабінет Міністрів вкотре обдурив органи місцевого самоврядування, як кажуть, «поматросіл і бросіл». Більше того, НАК «Нафтогаз» прозоро нагадує, що за використаний газ, причому за існуючими, тобто кілька разів підвищеними цінами, доведеться заплатити вже до 1 вересня.

У матеріалі цитують директора комунального «Теплоенергетика» Олександра Чельника, який зазначає, що підприємство готувалося до сезону з одними цифрами тарифних складових, а провели його за зовсім іншими.

– Вартість газу підвищували, причому значно, в листопаді і грудні минулого року, а після 1 січня, коли крім чергового підвищення вартості газу подорожчали електроенергія та вода, взагалі трапилося вибуховий підвищення собівартості нашої діяльності, – цитує керівника видання.

В результаті збитки «Теплоенергетика» через підвищення ціни газу та не підвищення тарифу на тепло, навіть без урахування ціни транспортування палива, складають 120 мільйонів гривень. Зазначається також, що зараз підприємство намагається стягнути через суд борги з 820 злісних неплатників, і це тільки невелика частина боржників.

Нагадаємо, замість компенсації збитків, які Кропивницький несе через непідвищення тарифу на тепло на тлі подорожчання газу, місто отримало арешт операційного рахунку комунального «Теплоенергетика» виконавчою службою на виконання судового рішення на користь державного «Нафтогазу». Позов стосується боргу в 178 мільйонів гривень, накопиченого у 2017-2018 роках дочірнім підприємством «Кіровоградтепло» товариства з обмеженою відповідальністю «Центр науково-технічних інновацій української нафтогазової академії» (ЦНТІ УНГА), яке з 2004 року орендувало в міста більшу частину теплогенеруючих потужностей, а наразі визнане банкрутом. У 2019 році міська рада розірвала договір оренди з підприємством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Toyota приводит аргументы против электромобилей для дилеров: поправил советника инвестора в Tesla

Відео з YouTube міського голови Кропивницького

Раніше міський голова Андрій Райкович наголошував, що якщо урядом не будуть запропоновані компенсатори втрат міського бюджету через підвищення вартості енергоносіїв для комунальних теплоенерго, Кропивницькому в 2021-му доведеться працювати не з бюджетом розвитку, а з бюджетом виживання.

Також повідомлялося, що міняти теплові мережі в Кропивницькому планують почати вже цьогоріч – у рамках проєкту створення модернізованої схеми теплозабезпечення міста, що його реалізують у партнерстві з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: