Інструктора батальйону бойовиків “Сомалі” засудили на вісім років

Інструктора батальйону бойовиків “Сомалі” засудили на вісім років

Колишнього інструктора батальйону «Сомалі» «ДНР» Андрія Яворчука засудили до восьми  років позбавлення волі у кримінально-виконавчій установі закритого типу.

Як повідомляє From-ua.info, про це в четвер, 8 серпня, інформує «Судовий репортер» з посиланням на вирок Голопрстанського районного суду Херсонської області від 4 липня 2019 року.

За матеріалами справи, чоловік у 2014 році вступив на службу до так званої «військової комендатури міста Алчевськ ЛНР», де працював на посадах водія-охоронця «військового коменданта міста Алчевськ», а в подальшому начальника автослужби. У 2015 переїхав до Макіївки, де був штаб «військової частини № 08828 батальйон «Сомалі» ЗС ДНР» і вступив на службу на посаду «інструктора». Яворчук, за версією обвинувачення, займався підготовкою і тренуванням представників підрозділу «Сомалі» для несення караульної та вартової служби в ході бойових дій.

“Не пізніше вересня 2015 року вступив на службу до «15 батальйону територіальної оборони ЛНР «Брянка-СССР» і з метою здійснення збройного протистояння Збройним силам України не менше одного разу виїжджав на передові позиції вказаного підрозділу біля залізничної станції в селі Мар’ївка Луганської області”, – пише “Судовий репортер”.

Не пізніше січня 2019 року Яровчук отримав медичні довідки на території, підконтрольній терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР» і мав намір продовжити службу в «Сомалі», але був затриманий українськими правоохоронцями на кордоні з Кримом – на КПВВ «Чонгар» в Херсонській області. Дії кваліфікували за ч.1 ст.258-3 КК як участь у терористичній організації.

В суді чоловік вину визнав.

Розповів, що у травні 2014 також брав участь у забезпеченні проведення референдуму щодо виходу зі складу України Луганської та Донецької областей. Коли була створена комендатура, то він пішов на службу водія-охоронця коменданта. 2 місяці забезпечував безпеку коменданта, його сім’ї та прибічників. Навесні 2015 року ОСОБА_1 вступив на службу охоронця начальника штабу. Навесні 2015 року вступив на службу до батальйону «Сомалі», де працював інструктором близько двох місяців. Стверджував, що безпосередньо участі у бойових діях проти Збройних сил України не брав. У квітні 2019 року при перетині кордону з АР Крим та материковою частиною України був затриманий правоохоронними органами України, при собі мав документи, що є «військовослужбовцем» так званої «ЛНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мар'ян Заблоцький - "паршива вівця" в стаді Зеленського

Оскільки обставини справи не оспорювалися, то суд не став досліджувати інші докази, обмежившись допитом обвинуваченого та дослідженням матеріалів, які його характеризують.

Суд не став призначати додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, оскільки не доведено, що злочин скоєно з корисливих мотивів.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: