Інструктора батальйону бойовиків “Сомалі” засудили на вісім років

Інструктора батальйону бойовиків “Сомалі” засудили на вісім років

Колишнього інструктора батальйону «Сомалі» «ДНР» Андрія Яворчука засудили до восьми  років позбавлення волі у кримінально-виконавчій установі закритого типу.

Як повідомляє From-ua.info, про це в четвер, 8 серпня, інформує «Судовий репортер» з посиланням на вирок Голопрстанського районного суду Херсонської області від 4 липня 2019 року.

За матеріалами справи, чоловік у 2014 році вступив на службу до так званої «військової комендатури міста Алчевськ ЛНР», де працював на посадах водія-охоронця «військового коменданта міста Алчевськ», а в подальшому начальника автослужби. У 2015 переїхав до Макіївки, де був штаб «військової частини № 08828 батальйон «Сомалі» ЗС ДНР» і вступив на службу на посаду «інструктора». Яворчук, за версією обвинувачення, займався підготовкою і тренуванням представників підрозділу «Сомалі» для несення караульної та вартової служби в ході бойових дій.

“Не пізніше вересня 2015 року вступив на службу до «15 батальйону територіальної оборони ЛНР «Брянка-СССР» і з метою здійснення збройного протистояння Збройним силам України не менше одного разу виїжджав на передові позиції вказаного підрозділу біля залізничної станції в селі Мар’ївка Луганської області”, – пише “Судовий репортер”.

Не пізніше січня 2019 року Яровчук отримав медичні довідки на території, підконтрольній терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР» і мав намір продовжити службу в «Сомалі», але був затриманий українськими правоохоронцями на кордоні з Кримом – на КПВВ «Чонгар» в Херсонській області. Дії кваліфікували за ч.1 ст.258-3 КК як участь у терористичній організації.

В суді чоловік вину визнав.

Розповів, що у травні 2014 також брав участь у забезпеченні проведення референдуму щодо виходу зі складу України Луганської та Донецької областей. Коли була створена комендатура, то він пішов на службу водія-охоронця коменданта. 2 місяці забезпечував безпеку коменданта, його сім’ї та прибічників. Навесні 2015 року ОСОБА_1 вступив на службу охоронця начальника штабу. Навесні 2015 року вступив на службу до батальйону «Сомалі», де працював інструктором близько двох місяців. Стверджував, що безпосередньо участі у бойових діях проти Збройних сил України не брав. У квітні 2019 року при перетині кордону з АР Крим та материковою частиною України був затриманий правоохоронними органами України, при собі мав документи, що є «військовослужбовцем» так званої «ЛНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Києві поліція затримала водійку з наркотиками: нею може виявитися студентка Університету ім. Шевченка Віолета Зайнуліна

Оскільки обставини справи не оспорювалися, то суд не став досліджувати інші докази, обмежившись допитом обвинуваченого та дослідженням матеріалів, які його характеризують.

Суд не став призначати додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, оскільки не доведено, що злочин скоєно з корисливих мотивів.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: