Ігор Молоток — Верховна Рада проголосувала за зняття депутатської недоторканності

Ігор Молоток — Верховна Рада проголосувала за зняття депутатської недоторканності

Верховна Рада ІХ скликання ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України). За відповідний законопроєкт №7203 проголосували 363 народних депутати.

Про це на своїй сторінці в Facebooк повідомив народний депутат Ігор Молоток

«Сьогодні дійсно історична ніч. Попередньо схвалили законопроект 7203, який передбачає зміни до Конституції щодо зняття недоторканності з народних депутатів. Вп’яте голосую ЗА.»

Законопроєкт №7203 був зареєстрований у парламенті VIII скликання п’ятим Президентом Петром Порошенком. Ним передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентаріям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради.

Таким чином, у статті 80 Конституції залишиться норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Передбачається, що закон набере чинності з 1 січня 2020 року. Перед голосуванням законопроєкт №7203 був включений до порядку денного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ірина Верещук вважає, що тролейбуси їздять на дизельному пальному: "Потрібні електричні"

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: