Ерцгерцога Фердинанда поки не ми вбили, але судячи з усього, до цього йде

Ерцгерцога Фердинанда поки не ми вбили, але судячи з усього, до цього йде
ПРОКУРАТУРА БОЛГАРІЇ ПІДОЗРЮЄ РОСІЙСЬКИХ АГЕНТІВ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВИБУХІВ НА ВІЙСЬКОВИХ СКЛАДАХ І ЗАВОДАХ

Болгарська прокуратура підозрює громадян Росії в організації вибухів на військових об’єктах у Болгарії. Виявилено зв’язок між цими інцидентами та спробою отруєння власника компанії із виробництва зброї Еміліана Гебрева. Досліджується зв’язок болгарських подій із вибухами в Чехії у 2014 році.

Про це йшлося на прес-конференції представників Головної прокуратури Болгарії 28 квітня.

Згідно існуючої версії, росіяни організували чотири вибухи, перший восени 2011 року, останній у березні 2020 року.

“12 листопада 2011 року поблизу села Ловні дол було підірвано склад, що належить компанії EMCO (власником якої є Гебрев). Значна кількість боєприпасів та вибухових речовин, призначених для експорту до Міністерства оборони в Грузії, була знищена”, – повідомила представитель Головного прокурора Болгарії Сійка Мілева.

На складі було понад 3000 152-міліметрових снарядів. Усі вони знищені. Боєприпаси є модернізованою версією тих, що випускалися за радянських часів, і були розроблені для артилерійських систем Грузії.

Через три з половиною роки, 21 березня 2015 року, в результаті пожежі та подальшого вибуху було знищено понад 2000 некерованих ракет та протитанкових мін.

“У 2015 році поблизу села Іганово було підірвано склад готової продукції ВМЗ-Сопот («Вазовські машинобудівні заводи» – найбільше підприємство військово-промислового комплексу в Болгарії). Частина знищеної продукції, згідно з інформацією Міністерства економіки, також належить компанії EMCO”, – сказала Мілева.

Як і у випадку в Ловні дол, спочатку в Іганово виникла пожежа.

14 квітня в Іганово вибухом було знищено виробництво боєприпасів. І в цьому випадку спочатку відбувається пожежа.

Речові докази двох вибухів в Іганово передано на експертизу до колишнього Інституту спеціального обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Антикорозійні покриття - однокомпонентні, двокомпонентні, епоксидні

Однак 31 травня 2015 року там виникла пожежа, яка знищила ці докази. Дослідження доводить, що пожежа не була наслідком самозаймання.

Продукція з Іганово була придатною для радянських артилерійських систем, які знаходяться на озброєнні як в Грузії, так і в Україні. У цей період обидві країни шукали такі боєприпаси.

Четвертий вибух знищив ще одну виробничу лінію.

“У 2020 році поблизу міста Мигліж було підірвано склад детонаційних капсул і капсул запалювача на заводу “Арсенал”, – зазначила Сійка Мілева.

Вибух стався 11 березня минулого року. Почалося знову з пожежі, що призвело до швидкої евакуації робітників, а вибух відбувся трохи пізніше.

“Існує схожість у чотирьох аваріях, і вони відрізняються від інших випадків вибухів на складах у той самий період”, – пояснила представниця Головного прокурора. “Було встановлено, що активація зарядів відбувалась віддалено”, – розповіла Мілева.
У всіх випадках знищена в результаті вибухів продукція була призначена для експорту до Грузії чи України.

На думку слідчих, цілком ймовірно, що громадяни Росії мали на меті припинити постачання боєприпасів та іншого озброєння до Грузії та України.

“Шість громадян Росії знаходилися на території Республіки Болгарія приблизно в день вибухів та спроби отруєння Еміліана Гебрева”, – повідомила представниця Головного прокурора.

За підозрою в причетності до отруєння Еміліана Гебрева Болгарія оголосила в міжнародний розшук за допомогою Інтерполу трьох співробітників російської ГРУ (Головне управління Генерального Штабу Російської Федерації). Ще троє людей, яких підозрюють у причетності до вибухів, також, за даними спецслужб, є членами загону (військової частини) ГРУ #29155.

Наразі збираються докази про причетність шести агентів до інцидентів із боєприпасами в Болгарії, включаючи зв’язок із вибухами на військовому складі в Чехії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Онлайн-казино FAVBET: Як встановити застосунок для iOS

EMCO вже заявила про свою незгоду із висловленими обвинуваченнями.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, коментуючи заяви прокуратури Болгарії про причетність росіян до вибухів на збройових заводах країни заявив, що перевірити ситуацію з приватним зберіганням зброї на європейських державних майданчиках повинен Європейський Союз. «Я можу допустити, що Євросоюз все-таки повинен потурбуватися ситуацією і в Чехії, і в Болгарії. Ситуацією, яка пов’язана з тим, що до торгівлі зброєю, до зберігання зброї, боєприпасів мають відношення якісь приватні підприємці», – сказав російський міністр.

Що стосується обвинувачень на адресу російських агентів, Лавров заявив:

«Добре ще, що ерцгерцога Фердинанда поки не ми вбили, але судячи з усього, до цього йде».

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: