Додік заявив, що немає доказів про українське походження ікони Миколая Чудотворного

Додік заявив, що немає доказів про українське походження ікони Миколая Чудотворного
Глава Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік звинуватив міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу в розповсюдженні неправдивих відомостей та некомпетентності.
Заява офісу Додіка стала черговим етапом скандалу навколо ікони, подарованої сербським представником в Президії БіГ главі МЗС РФ Сергію Лаврову 14 грудня минулого року. За словами самого Додіка, іконі 300 років, вона була “знайдена в Луганську”, а печатка на самій іконі свідчила про те, що цей витвір релігійного мистецтва належить Радянській Україні. МЗС РФ повернув ікону до БіГ.

Кілька днів тому глава МЗС України Дмитро Кулеба наголосив, що Україна вимагає від Боснії і Герцеговини повернути українську ікону, а Додіка, який заявив, що немає доказів про українське походження ікони, звинуватив в брехні.
“Обґрунтовувати звинувачення на основі невірно інтерпретованих статей у ЗМІ, а потім публічно заявляти про неправду та висувати звинувачення – це демонстрація аматорства та відсутності базових знань у галузі права, міжнародних відносин та дипломатії”, – наголошується в спеціальній заяві офісу представника сербів в Президії БіГ, який наразі головує в цієї інституції.
Як зазначається в повідомленні, 23 грудня минулого року кабінет глави Президії БіГ звернувся до Посольства України в Сараєво із вимогою надати всю інформацію, яка б підтверджувала твердження про право власності України на ікону.
“Офіс прямо просив Посольство України надати всі юридично обґрунтовані факти та докази, що підтверджують належність ікони Україні, а також усі докази того, що зазначена ікона була відчужена, включаючи інформацію про спосіб відчуження, час, місце та власника”, – йдеться в заяві. Але, як наголошує офіс Додіка, до сьогодні Посольство України не надало запитувану інформацію.
Кабінет сербського члена та голови Президії БіГ закликав міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу “припинити гратися в Twitter-дипломатію” та діяти відповідно до міжнародного права та конвенцій.

В той же  час, Російське Міністерство закордонних справ звинуватило ЗМІ Боснії і Герцеговини “і ряда інших країн” в поширенні “бездоказових спекуляцій” щодо ікони св.Миколая Чудотворця, яка була вручена Головою Президії БіГ Мілорадом Додіком Сергію Лаврову в ході візиту очільника російського зовнішньополітичного відомства в Сараєво 14-15 грудня 2020 року і потім повернута МЗС РФ до БіГ.

“Незважаючи на те, що російська сторона по дипломатичних каналах повернула ікону дарувальникам для уточнення її походження, в медійному просторі БіГ і ряду інших країн продовжують поширюватися бездоказові спекуляції про долю ікони, що кидають тінь на Росію. Тиражуючи інсинуації, засновані виключно на здогадках їх авторів, ангажовані мас-медіа маніпулюють даними сюжетом для зведення політичних рахунків усередині БіГ і для дискредитації нашої країни”, – зазначено в заяві МЗС РФ.
Нагадаємо, що 23 грудня минулого року МЗС Росії повідомив, що “за погодженням з дарувальником ікона була передана в посольство Боснії і Герцеговини в Москві.
При цьому рекомендували партнерам задіяти доступні правові механізми для з’ясування всіх обставин цієї справи, включаючи походження згаданого артефакту”.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: