Директор компанії розповів, як прокурор Кулик спитав його на балконі про гроші

Директор компанії розповів, як прокурор Кулик спитав його на балконі про гроші

Вищий антикорупційний суд допитав директор ТОВ «Арабський Енергетичний Альянс Юей» Сергія Бурова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Допит відбувся у справі за обвинуваченням  ексзамголови правління ПАТ «Укргазвидобування» Олексія Тамразова у передачі хабара прокурору Костянтину Кулику за скасування арешту газу «Фаворит Систем». Бурова як свідка клопотала викликати сторона захисту.

Ще до викриття Тамразова Кулик заявив, що подібну пропозицію йому зробили представники «Кувейт Енерджі Юкрейн» (це колишня назва ТОВ «Арабський Енергетичний Альянс Юей»). Адвоката Лук’яненка, який представляв «Кувейт Енерджі Юкрейн» затримали на гарячому. У 2020 році Лук’яненко уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.  Потім у цьому ж кримінальному провадження задокументували Тамразова, який нібито діяв в інтересах «Фаворит Систем».

– 25% нашого газу є заарештовані і ми як компанія хотіли б отримати цей газ, продати і кошти пустити в оборот… Не розуміємо, чого ми вже 7 чи 10 років страдаємо. 3 чи 4 роки назад він (адвокат Лук’яненко — ред.) сказав: «Я знаю, як це питання вирішувати». Наші юристи сказали, що не бачать юридично способу це вирішити. Він (адвокат Лук’яненко — ред.) сказав, що питання в судах можна вирішувати… Ми подавали в суд, багато разів отримували не ті [результати], які нам би хотілося…

Ще на 25% арештованого газу претендувала «Фаворит Систем» і на 50% державне «Укргазвидобування».

Буров каже, що власників «Фаворит Систем» ніколи не знав. З його слів, юристи і служба «Кувейт Енерджі» намагалися знайти когось із «Фаворит Систем», оскільки їм треба було провести збори і підписати протоколи про закриття спільної діяльності з «Укргазвидобуванням», але не знайшли.

Свідок запевнив, що Тамразова знає як посадовця «Укргазвидобування», чув, що він допомагає для АТО і є порядна людина, але близько з ним не спілкувався.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что нужно знать об угловых шлифмашинах

Буров підкреслив, що питання арешту компанія «Кувейт Енерджі Юкрейн» намагалася вирішити виключно в юридичному полі, але це не увінчалося успіхом. Потім з’явився адвокат Лук’яненко, але його пропозиції видалися представникам компанії підозрілими, тому, як каже Буров, від них відмовилися.

– Я ще раніше зрозумів, що якось воно неможливо. Навіщо це, якщо ми не бачили юридичного… Я не бачив пропозиції, з якою завтра можна звернутися в суд і суд не сказав би в десятий раз ідіть… Наші юристи не дали добро на це. Пропозиції, які були нам представлені… абсурдні… Ходив до нас місяць чи два. Но ми все время читали і отказувались.

Лук’яненко начебто радив знову подати заяву в суд про скасування арешту. Але про що конкретніше йшлося, свідок не знає, каже, що «до цього не дійшли» і були тільки сумбурні розмови. Він приблизно описав, що це мало бути клопотання, аби компанії як такій, що непричетна до злочину, виділили її частку в арештованому газі. Однак штатні юристи «Кувейт Енерджі Юкрейн» назвали цей варіант нереальним.

– Ми нічого не підписували, не давали повноважень, щоб він дальше йшов, – сказав свідок.

Одного разу Буров отримав повістку в Генпрокуратуру і пішов туди з адвокатом Лук’яненком.

– Мене допитували 3 чи 4 часа, списали два листка бумаги по якійсь справі, пов’язаній чи з Курченком, чи з Януковичем… Я зовсім не розумію, про що йде справа, ніяких відносин [ні з Януковичем, ні з Курченком] ніколи не було… Нас покликали в інше приміщення… Ми прийшли і там було ще чотири чоловіки, я їх не знаю. Свідчення я дав… А потім мене покликала людина на балкон… Тепер відомо, тоді я не знав, хто це. По-моєму, його фамілія Кулик. Я дав покази слідчим НАБУ. Це було років 5-6 назад. Вже не пам’ятаю деталі… Було сказано: «Це Ваш адвокат, да? Він працює, робить якісь справи. А що там якісь гроші?..» Я сказав ні, що в нас компанія біла. Ми ніякі гроші нікому… Була розмова, що якісь там гроші, треба платити за щось. Я сказав, що в нас є адвокат і ми працюємо тільки в правовому полі. Ми перечисляємо кошти, якщо адвокат зробив свою роботу… Але я міг вже здогадуватися, думати, що завгодно…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На Сумщині затримали майже 30 військових РФ - тікали на кордон

На уточнююче запитання прокурора, чи озвучувались якісь вимоги чи обіцянки, Буров заперечив. Гонорар Лук’яненку також не обговорювався, оскільки його пропозицію не прийняли.

Буров каже, що нічого не знав про те, що адвокат Лук’яненко має намір передати Кулику $40 тисяч за скасування арешту газу «Кувейт Енерджі Юкрейн».

З його слів, після візиту в Генпрокуратуру він запідозрив щось недобре і компанія відмовилась від спроб скасувати арешт газу.

Свідків розмови Бурова з Куликом на балконі немає. Однак під час цього спілкування велися негласні слідчі розшукові дії.

Буров підтвердив, що знає про це і дав з цього приводу показання в НАБУ. Потім його адвокат звертався до НАБУ, прохаючи дати послухати записи, але так їх і не отримав. Як розповів прокурор, щодо спілкування на балконі провели семантико-текстуальну експертизу мовлення, щоб перевірити, чи звучали пропозиції, вимоги і т.п. Висновки експертизи прокурор не конкретизував, але, очевидно, у висловлюваннях Кулика і Бурова не побачили нічого незаконного.

Адвокат Ореховський, який захищає Тамразова, хотів, щоб суд також дослідив пояснення Кулика та ще одного свідка на стадії досудового слідства – протоколи допитів та відеозаписи. Захисник говорив, що це для більш повного розуміння обставин, бо вони начебто відрізняються від того, що говорили свідки у судовому засідання. А під час допиту цих свідків у суді адвокат не посилався на показання на досудовому слідстві, оскільки протоколів цих допитів не було в суддів, бо прокурор їх не долучав. Однак суд відмовився досліджувати ці матеріали

Суддя пояснила, що під час безпосереднього допиту цих свідків у судовому засіданні захисник міг поставити запитання з приводу неузгодженості у показаннях.

Очікується, що в наступному засіданні суд перейде до дебатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  5 Невероятных фактов о шторах blackout

У серпні 2018-го Тамразова затримали за підозрою в передачі 100 тисяч доларів прокурору ГПУ Костятнтину Кулику на парковці столичного ресторану «Курені», що на Парковій дорозі. Це нібито був хабар за зняття арешту з близько 9 млн кубів природного газу, на які претендувала компанія «Фаворит Систем». Газ арештували як доказ у кримінальній справі щодо злочинної організації Януковича-Курченка.

З 2010 року по березень 2014 року Тамразов обіймав посаду першого заступника голови правління ПАТ «Укргазвидобування». Також через  ТОВ «Всеукраїнська медіа група» був власником інтернет-видання «Insider».

Прокурор Кулик раніше очолював військову прокуратуру сил АТО і з 2015 року сам підозрювався НАБУ в незаконному збагаченні. У квітні 2020 суд закрив справу, бо стаття, за якою його звинувачували втратила чинність (визнана неконституційною).

У квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів Кулика на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

У листопаді 2019 Кулика звільнили з органів прокуратури через неявку для проходження атестації.

 

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: