Site icon From-UA: Новости Украины

Чому варто здати резистор в Україні?

Резистори — це радіодеталі, які використовують практично у всіх електричних пристроях для керування напругою:

Вони призначені для того, щоб чинити опір струму, що проходить крізь прилад. Опір резистора обмежує струм і силу напруги, що перешкоджає поломці техніки.

Якщо старі зарубіжні або радянські вироби з резистором просто викинути на звалище, то згодом вони будуть виробляти токсичні речовини, окислюватися, псувати ґрунт та навколишнє повітря. Тому краще здати їх на брухт у спеціалізовану компанію, яка займається переробкою радіодеталей відповідно до встановлених в Україні норм і стандартів, без шкоди для природи та здоров’я людини.

Які резистори приймають у скупку?

Спеціалізовані підприємства купують будь-які типи резисторів і потенціометрів різних виробників із різних країн, нові та вживані, різного номіналу. Однак перевага надається саме деталям радянського виробництва, оскільки в ті часи всі радіодеталі були високоякісними та вироблялися з підвищеним вмістом дорогоцінних і рідкісних металів.

Відповідно до технічної класифікації, бувають такі типи резисторів:

Залежно від матеріалу виробництва резистори можуть бути:

Найбільший інтерес для повторної переробки становлять резистори в корпусі, до складу яких входить багато паладію і срібла найвищої проби. Цей дорогоцінний метал міститься у вигляді сплаву з паладієм або міддю в контактах, виводах і припоях. Він забезпечує надійність та довгу службу приладу.

Паладій — напівдорогоцінний метал, що застосовується в резисторах у чистому вигляді або в сплаві з різним співвідношенням зі сріблом.

У деяких випадках окремі резистори можуть містити шар чистого золота. Це зазвичай продукція іноземного виробництва та спеціального призначення.

Найбільша кількість цих дорогоцінних металів міститься в резисторах ПП3 від 40-го до 47-го номера і СП1, 2, 14, 16, 44, випущених до 1990 року.

При розбиранні пристрою та демонтажі резистора слід дотримуватися особливої обережності, щоб зберегти цілісними кінці виробу та припій, до складу яких входять дорогоцінні метали. Найкраще здати на спеціалізоване підприємство за винагороду. Її розмір визначається у кожному окремому випадку індивідуально за актуальним курсом на дорогоцінні метали на Лондонській біржі на день оплати. Саме там задають основні параметри цінової політики у цій сфері. Щоб дізнатися точну вартість, слід звернутися за консультацією до фахівців.

Exit mobile version