Будова кабелю ПВС

Будова кабелю ПВС

Кабель ПВС знайшов розповсюдження як у побуті, та й на виробництві. Його форма та властивості дозволяють використовувати у багатьох сферах, починаючи від з’єднання електричних приладів з мережею до виготовлення подовжувачів, які без зайвих перешкоджань легко змотуються у бухту. Розглянемо будову кабелю ВПС докладніше.

Конструктивні особливості кабелю ВПС

Як і всі інші марки кабелів, ПВС складається з трьох основних частин.

 1. Центральні струмопровідні жили.

 2. Внутрішня ізоляційна оболонка.

 3. Зовнішня ізоляційна оболонка.

В залежності від застосування кабелю є деякі зміни в матеріалах.

Центральні струмопровідні жили

Центральні струмопровідні жили виготовляються з більш гнучкого матеріалу — міді. В залежності від використання кількість жил може варіюватися від 2 до 5. Виробники випускають кабелі ВПС з перетином від 0,75 до 10 мм2. Струмопровідні жили складаються з багатьох тонких мідних дротів, в деякому випадку вони вже можуть бути залужені.

Внутрішня ізоляційна оболонка

Внутрішня ізоляційна оболонка кожної жили має полівінілхлоридну основу. Цей матеріал найкраще захищає дроти від пробою електричною напругою між собою, а також сприяє самозайманню при досягненні максимально дозволенного струму.

Зовнішня ізоляційна оболонка

Зовнішня ізоляційна оболонка вироблена з такого ж матеріалу — полівінілхлорид. Вона виконує роль захисника внутрішніх дротів від зовнішніх факторів, наприклад, ударів по дроту.

Маркування кабелю ПВС

Маркування кабелю ПВС містить цифри, які вказують за перетин внутрішніх жил так кількість жил. Далі йдуть літери, що говорять нам де можна використовувати кабель:

 • ПВСп — плаский кабель, з паралельним розташуванням жил;

 • ПВСм — морозостійкий кабель, припустима мінімальна температура -40 C;

 • ПВСмп — центральні жили захищені синтетичною стрічкою;

 • ПВСу — знижена кількість дротів у жилах;

 • ПВСт — всередині зовнішньої захисної оболонки закладають трос для зміцнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как выбрать лучший хостинг для сайта?

Маркування може стосуватися не тільки струмопровідних жил, а ще й ізоляційних властивостей, що відображаються літерами на кабелі:

 • нг — матеріал оболонки, що не горить;

 • FR — стійкість до відкритого вогню;

 • LS — можливість незначного задимлення.

Переваги кабелю ПВС

Головна перевага кабелю ПВС — його гнучкість, що дозволяє використовувати в прокладанні зі значними вигинами. Строк служби у такому випадку досягає 10 років. Якщо кабель часто вигинати, строк служби скорочується удвоє.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: