Бісер, намистини в декорі одягу

Бісер, намистини в декорі одягу

Сьогодні на порядку денний різноманітний одяг з намистинами – один з вічних трендів, які ніколи не втрачають актуальності. Одяг прикрашали бісером напівдикі племена Африки та Америки. Розшитими стеклярусом туалетами хизувалась на балах європейська знать. Сучасні законодавці моди, такі як Chanel та Dior, зробили одяг із бісерним декором своєю фірмовою фішкою. Так, що там! Одяг вже не просто обробляють бусинками, її навіть створюють із них. При цьому, бісерздатний не просто прикрасити. Ті ж американські індіанці розшивали бісерні нагрудники воїнів у захисних цілях: стріли та списи, зустрічаючи таку перешкоду, рідше досягали своєї згубної мети. Бісер допомагає ускладнити виріб, змінити фактуру, стилістику. А часом він стає єдиним способом врятувати зіпсовану плямою або діркою улюблену футболку, куртку, джинси. Бісер на одяг нашивають, наклеюють, навішують, його вплутують і вплітають. Сьогодні ми поговоримо докладно про застосування усіляких намистин у декорі та створенні одягу, постараємося торкнутися всіх аспектів, від стилістики до технологій.

Ми рекомендуємо інтернет-магазин рукоділля Carisma.ua який пропонує:

  • сотні кілограм бісеру, пайеток, намистин, кристалів та ниток;
  • сотні відтінків, форм та розмірів;
  • десятки різноманітних видів фурнітури та інструментів.

Як прикрасити одяг намистинами?

Для ведення надалі предметної розмови, розберемося для початку з тим, якими ж способами намистини виявляються залученими до створення одягу.

Сам одяг розкрійується з текстилю (ткані або в’язані полотна з гнучких, м’яких волокон і ниток), а також з нерукотворних матеріалів, таких як натуральна шкіра та хутро.

Під намистом в даному випадку ми маємо на увазі весь намистинний арсенал, що має отвір, а значить можливість бути нанизаним на ниткову основу і прикріпленим до матеріалу одягу, або вбудуватися в цей матеріал. Таким чином, ми дісталися двох основних способів декору носибельного гардеробу намистинами:

  • Пришивання – прикріплення намистинного декору за допомогою голки з ниткою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Аккумуляторная батарея - как важный узел для любого транспортного средства!

Пришити намистини можливо у вільному порядку одиночними стібками, а можливе використання всіх прийомів вишивки. Мається на увазі не лише вишивка бісером, як окремий вид рукоділля. Але і всі різновиди вишивки, тобто декоративних стібків, що укладаються на основу за певною схемою. Додатковий функціонал, що набула, крім декоративного навантаження, вишивальна нитка ще й фіксує намистини. Так бісер органічно доповнює гладь, простий і складний хрестик, він доречний поруч із яскравими сутажними шнурами та золотою канітеллю.

Відзначимо, що пришивають намистини безпосередньо на тканину одягу. І на основу, яку нашивають на одяг вже після того, як на ній створено декоративну композицію – так звані нашивки-патчі.

  • Вв’язування — намистинний декор вплітається в тканину одягу вже в процесі її створення. Тобто він стає невід’ємною частиною в’язаного (трикотажного) полотна.

В’язання однаково успішно здійснюється гачком і спицями . У тому й іншому випадку намистини спочатку нанизуються на нитку, з якої згодом і в’яжуть виріб. І, якщо вже мислити глобально, то вбудувати намистини в трикотажне полотно можна навіть при машинній в’язці.

Два способи декору одягу, що залишилися, відносяться не тільки до бісерного і не тільки до декору взагалі. Але згадати про них необхідно, тому що універсальні прийоми використовуються і в декорі одягу бусинами.

  • Аплікація — в цьому випадку намистини кріпляться до тканини одягу не за допомогою ниткової основи, а на клейовий шар.

Спрощений прийом для одягу нетрадиційний, хоча б тому, що він передбачає прання та чистку, що порушують цілісність клейового шару. Тим не менш, наклеювання бісеру широко використовується для карнавальних та інших одноразових костюмів. Також клей рятує під час роботи з товстими матеріалами, проткнути які голкою в побутових умовах дуже проблематично. Або коли проколи залишати небажано, наприклад, у роботі зі шкірою.

  • Вільне накладення – сюди умовно віднесемо випадки, коли створений з намистин елемент декору стає знімним елементом одягу. Він може кріпитися на шпильки, зав’язки і т.д, на кшталт застібок-брошів, що скріплюють підлогу плечового виробу. А може взагалі просто накидатися поверх предмета гардеробу, як сплетений з бісеру ошатний комір, пояс, або бісерна накидка поверх сукні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как правильно выбрать Power Bank и USB-накопитель
  • Ґрунтовне з’єднання – а тут навпаки, створені з бісеру конструктивні елементи одягу згодом вшиваються, вплутуються, вплітаються в текстильний виріб, стаючи невіддільною його частиною. Так, наприклад, рукави сукні створюються з бісерної сітки, бісерної бахроми або з багатьох вільно спадаючих, але надійно закріплених з двох сторін бісерних низький.

Всі з перерахованих способів декору одягу бісером використовуються як окремо, так і в поєднанні один з одним. Вони дозволяють творити на етапі задуму та конструювання повністю власного виробу, та вносити авторські зміни до готового одягу.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: