Аксесуари для сауни: паримося з комфортом

Аксесуари для сауни: паримося з комфортом

Похід у сауну – не просто гігієнічна процедура, а можливість розслабитися і оздоровитися, вигнати з організму шлаки, що накопичилися. Це цілий обряд, традиція, ритуал. І для того, щоб почуватися комфортно, в сауни має бути чималий арсенал різних банних аксесуарів, дрібних і не дуже.

Віники та бондарні вироби для сауни

Найголовніший аксесуар у сауні – віник. Тут вибирайте на свій смак та під свої потреби. Віників для сауни багато видів, і всі вони мають різний вплив, але будь-який віник потрібно запарювати. Для цього є спеціальні запарники: ємності з дерева з особливою конструкцією кришки. Хороший запарник дозволить правильно підготувати віник для сауни.

Не зайвими будуть також діжки, вушати. Можна, звичайно, обійтися побутовими пластмасовими або металевими ємностями, але це небезпечно: пластик може розплавитися, а метал в парилці може стати причиною опіків. До того ж, дерев’яні вироби створюють особливу атмосферу та позитивно впливають на самопочуття та здоров’я любителів сауни. Важливі також різноманітні ковші для сауни, які потрібні, щоб піддавати воду на каміння. Ручка у них обов’язково має бути довгою — інакше хмара пари спричинить серйозний опік.

Особливо треба сказати про купелі – великі бочки, які ще наші діди-прадіди використовували для охолодження після парної, якщо поруч не було водойми. Якщо у вас є під боком озеро або річка, або власний басейн, необхідності в купелі немає. А от якщо ви не можете похвалитися такою розкішшю, то купіль – єдиний, простий і бюджетний вихід.

З деревини у сауни роблять навіть такі речі, як вішалки, килимки для сидіння, підголівники, решітки на вентиляційні отвори та плафони для ламп. Всі ці аксесуари для сауни не є найнеобхіднішим, але обходитися без них досить складно. І саме дерево – ідеальний матеріал для таких дрібних речей: воно має оптимальну для таких умов теплопровідність, а ще має цілющі властивості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Европейские острова: Исследование скрытых чудес и неизведанных уголков

Одяг та взуття для сауни

Найголовніший «одяг» для сауни — шапки, простирадла та рушники. Шапки захистять від перегріву голову та волосся (дуже вони не люблять високих температур), а простирадла та рушники необхідні для своєчасного видалення поту. Кращі простирадла для сауни — лляні, а рушники бажано купувати високої щільності і на 100% з бавовни.

Банні шапки

Кращі шапки в парилці — це повстяні, фланелеві або вовняні. Головне, щоб цей головний убір був м’яким, приємним на дотик і не дратував вас, при цьому добре вбирав піт. Мочити перед відвідуванням парильні головні убори категорично не можна: це набагато знижує їх захисні властивості. У мокрій шапці можна швидко отримати тепловий удар.

Взуття для сауни та сауни

До списку банного приладдя обов’язково входять капці. Варіант для миття — капці з гуми або сучасних пластиків: вони легкі та гігієнічні, у них можна стояти у воді. Але деякі з них можуть бути слизькими на кахлі, тому знайдіть тапочки з негладкою, рифленою підошвою.

Якщо в парилці теж потрібні будуть тапки, вибирати бажано повстяні шльопанці. Догляд за ними такий самий, як і за шапками — дбайливе ручне прання в теплій воді.

Одяг

Сьогодні є спеціальні набори для сауни — чоловічі та жіночі. Це рушники на липучках, чоловічі ще називають кілтами за аналогією із шотландською спідницею. Жіночі мають лямки, іноді є кишені. Вони зручні та функціональні: не звалюються при незручному русі. Але можна обійтися і звичайним рушником, або пришити на нього липучку (вона продаються в магазинах галантерейних товарів). З липучкою на рушник вам буде комфортніше.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: