Академічний рейтинг університетів — що визначає позиції лідерів у світових рейтингах?

Академічний рейтинг університетів — що визначає позиції лідерів у світових рейтингах?

Престиж ВНЗ має основоположне значення для тих, хто стоїть перед вибором майбутнього навчального закладу. І не дарма, адже він свідчить про якість освітніх послуг, кваліфікацію викладачів тощо. Крім того, назва ВНЗ у дипломі про вищу освіту багато що говорить про рівень знань фахівця, тому роботодавці часто звертають на це увагу.

За статистикою, студентам із дипломами відомих навчальних закладів легше знайти роботу. У цій статті ми розповімо, які чинники визначають лідерів серед ВНЗ, які університети світу посідають провідні позиції сьогодні та як зробити так, щоб ваш диплом став початком успішної кар’єри.

Фактори, що впливають на рейтинг ВНЗ

Репутація важлива як для студентів, так і для самого ВНЗ, адже від цього залежить увага абітурієнтів, роботодавців та інвесторів з усього світу. Що більше кваліфікованих фахівців із дипломом ВНЗ, то краща його репутація. І це не все, насправді успіх навчального закладу залежить від багатьох чинників. Загальноприйнятими критеріями, що визначають затребуваність установи, є:

 • академічна доброчесність;
 • цитованість наукових публікацій;
 • співвідношення студентів і викладачів;
 • кількість іноземних студентів і викладачів;
 • рівень поширення знань та інновацій;
 • кількість випускників, які досягли успіху та визнання;
 • проведення ефективних наукових досліджень.

Важливо зазначити, що жоден рейтинг не може бути повністю об’єктивним, адже вони відрізняються між собою масштабом, спеціалізацією, географією тощо. Слід звертати увагу на актуальність рейтингів, адже щороку вони оновлюються. Це означає, що ВНЗ, який був давно на вершині рейтингу, вже може не займати лідируючу позицію на момент вашого вступу. Це говорить про те, що потрібно завжди стежити за актуальною інформацією. Серед всесвітньо відомих рейтингів такі:

 • QS World University Rankings;
 • Academic Ranking of World Universities;
 • Times Higher Education World University Rankings;
 • The Times;
 • U.S. News & World Report.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что такое бижутерия. Какие существуют виды бижутерии

Майбутнім студентам рекомендують насамперед спиратися на власні пріоритети, побажання та можливості, а після цього вже починати вивчати рейтинги. Зверніть увагу, що престиж обраного навчального закладу варто розглядати за спеціальністю, яка вас цікавить, оскільки загальні рейтинги можуть і не зачіпати окремі факультети.

Топ-10 світових лідерів серед університетів

Коли йдеться про передові університети, найчастіше мають на увазі ті, які входять до рейтингу «QS World University». Його почали вести у 2004 році й досі він є найоптимальнішим з точки зору об’єктивності. Над його формуванням щорічно працюють тисячі фахівців, які враховують безліч параметрів, перш ніж представити остаточний список. Більшість цих ВНЗ розташовані у Великій Британії та США. До топ-10 входять такі:

 1. Массачусетський технологічний інститут (США).
 2. Кембриджський університет (Велика Британія).
 3. Стенфордський університет (США).
 4. Оксфордський університет (Велика Британія).
 5. Гарвардський університет (США).
 6. Каліфорнійський технологічний інститут (США).
 7. Імперський коледж Лондона (Велика Британія).
 8. Університетський коледж Лондона (Велика Британія).
 9. Швейцарська вища технічна школа Цюриха (Швейцарія).
 10. Чиказький університет (США).

До дипломів про вищу освіту цих університетів ставляться з особливою увагою, оскільки навчання тут вважається досить престижним. Їхні випускники досягають хороших результатів і цінуються як першокласні фахівці в багатьох сферах.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: