Як зняти арешт з нерухомості

Як зняти арешт з нерухомості

Правова база України передбачає можливість накладення арешту на нерухоме майно як забезпечувальний захід або інструмент для примусового стягнення. В обох випадках права власника обмежуються. Він не може продати, обміняти, подарувати чи здати в оренду заарештовану квартиру. Якщо вимога позивача задоволена, а відповідач має у власності кілька об’єктів нерухомості, квартиру можуть виставити на торги для продажу. У таких умовах питання про зняття арешту з квартири актуальне та корисне до ознайомлення для будь-якої людини, яка має заборгованість за аліментами, комунальними платежами, кредитом чи іншим боргом. Для гарантованного зняття арешту з майна ми рекомендуємо звернутись до фахівців. Ви можете скористатися послугами спеціалістів юридичної фірми «МІБ» у місті Одеса. Порівнюючи інтереси клієнта з нормами закону та судовою практикою, компанія незмінно знаходить найбільш вигідні рішення!

Мета юристів та адвокатів «МІБ» — надати всебічну допомогу у вирішенні ваших правових питань за адекватну вартість. Завдання компанії – успішно довести будь-яку розпочату справу до кінця. Юридична компанія  «МІБ» має багаторічну успішну практику вирішення юридичних питань різного ступеня складності та у різних сферах права, супроводу бізнесу.

Як дізнатися, чи є арешт і хто наклав

Арешт на нерухомість може накласти суд або особисто виконавець:

  • Суд має право накласти обмеження на майно відповідача до ухвалення рішення у справі з метою забезпечення позовних вимог.
  • Під час виконавчого провадження за наявності виконавчого листа судовий пристав має право заарештувати на будь-яке майно боржника, в тому числі нерухоме.

Дізнатися підстави накладення арешту та дані посадової особи, яка винесла це рішення, можна в Росреєстрі. Інформація, що міститься в єдиному державному реєстрі, є публічною, запитати її може будь-який громадянин:

  • На сайті ДП “Національні інформаційні системи”.
  • Через мобільний додаток Дія
  • Перевірити чи перебуває майно під арештом – чат-ботом Opendatabot
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Электромонтажные работы

В останньому випадку інформація надається безкоштовно, інакше потрібно сплатити держмито.

Процедура зняття арешту

1. Через приставів

Звертатися до виконавчоъ служби для зняття обтяження з квартири має сенс у двох випадках:

  • Арешт накладено помилково. Наприклад, квартира не належить боржнику, він у ній лише прописаний. Виконавець припустився помилки, не перевіривши право власності. Для оперативного вирішення подібного питання та зняття арешту достатньо написати заяву та подати правовстановлюючі документи на квартиру.
  • Вимоги стягувача повністю задоволені. Виконавець самостійно закриває виконавче провадження та знімає арешт з нерухомості.

2. Через суд

Для того, щоб зняти обтяження, накладене судом, потрібно подати позов до того територіального підрозділу, який його наклав. Зняття арешту можливе у випадках:

  • повного погашення за виконавчим документом;
  • відмови у справі, в якій арешт нерухомості виступав забезпечувальним заходом;
  • оскарження протиправних дій пристава щодо накладення арешту під час виконавчого провадження.

У клопотанні обов’язково вказати пристава як третю сторону та додати підтверджуючі документи. У разі відмови у задоволенні позову рішення можна оскаржити в апеляційному порядку. У разі задоволення клопотання, арешт буде знято після набрання рішенням законної сили (через 15 днів). Поправки до реєстру боржників будуть внесені у встановлені терміни (в середньому 2 тижні).

Чи можуть заарештувати частку у квартирі

Пристави мають право заарештувати будь-яке майно боржника, у тому числі належну йому частку у квартирі. Крім того, стягувач може через суд виділити частку боржника у спільно нажитому майні, навіть якщо квартира повністю оформлена іншого чоловіка. Проте за сім’єю зберігається право проживання у квартирі, якщо вона є єдиним житлом.

Якщо арешт накладено незаконно

Арешт безпідставно ніколи не накладають. Виконавча служба – державна структура та її співробітники ретельно дотримуються принципу законності. Але трапляються ситуації, коли арешт накладаю помилково. У таких обставинах для дотримання пропорційності вартості заарештованого майна борговим зобов’язанням відповідача стягнення має бути звернене лише на автомобіль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати краще онлайн казино в Україні

Чи можна уникнути арешту

  • Безвідмовний спосіб уникнути арешту – сплатити борг. Закон виділяє 10 днів із моменту отримання інформації про порушення  для добровільного погашення заборгованості.
  • За наявності великих боргів можна спробувати подарувати чи продати квартиру до того моменту, як кредитори подадуть до суду та вживуть превентивних заходів. Проте стягувачам часто вдається оскаржити такі правочини в суді.
  • У разі складнощів у виплаті іпотеки слід чесно заявити до банку про проблеми з виплатами та попросити реструктуризацію. Так, у рамках «канікул» можливе повне відстрочення платежів на строк до півроку.
  • Після отримання листа про порушення виконавчого провадження потрібно повідомити приставу інформацію про наявне майно. Якщо попередня вартість рухомого майна є достатньою для погашення, цілком імовірно, що пристав не включить квартиру в опис заарештованого майна.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: