Батарея не працює як раніше? Вам доводиться заряджати свій телефон все частіше і частіше протягом дня? Хочете дізнатися, що потрібно зробити, щоб батарея мобільного пристрою працювала якомога довше? Ось кілька перевірених способів.
Як працюють батареї в телефоні?
Акумулятори в сучасних телефонах найчастіше виготовлені за літій-іонною технологією. Насправді майже всі портативні пристрої, починаючи з телефонів і закінчуючи пилососами, використовують один і той самий тип батареї.
Літій-іонні акумулятори складаються з двох електродів з протилежними полюсами. Вуглецевий анод має негативний потенціал, а катод з оксиду літію – позитивний. Коли батарея заряджається, то іони перетікають від катода до анода. Під час розрядки процес відбувається у зворотному напрямку до повної зміни потенціалу. Тоді можна вважати, що батарея завершила один цикл. Усі хімічні накопичувачі енергії мають певну кількість циклів, які впливають на термін служби.
Сучасні літій-іонні акумулятори мають досить високу щільність, що збільшує їхній ресурс порівняно зі старішими технологіями. Однак він теж не нескінченний і одного разу все ж таки доведеться вибрати замінити акумулятор на новий. Для телефонів Realme шукайте подібні комплектуючі тут https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-mobilnogo-telefona/brand/realme.
Як використовувати акумулятор, щоб він прослужив довше?
Літій-іонні батареї можна підключати до адаптера живлення в будь-який час. Немає необхідності чекати, поки вони повністю розрядяться, щоб заповнити енергію. Проте тривалість і спосіб процесу заряджання безпосередньо впливають на термін служби акумулятора.
Сучасні смартфони дають змогу заряджати батарею у двох режимах: звичайний і прискорений. Однак, що повільніше протікає зарядка, то довше проживе батарея. Річ у тім, що швидкий режим використовує більше струму, що призводить до швидкого нагрівання акумулятора. Не зловживайте прискореним режимом і тоді акумулятор проживе довше. Намагайтеся в міру можливості підключати блок живлення і тримати рівень заряду батареї на рівні 50-95%. Літій-іонний акумулятор «любить» часті та короткочасні поповнення енергією.