Як Банкова бере під контроль енергетику, і чому це нагадує часи Януковича

Як Банкова бере під контроль енергетику, і чому це нагадує часи Януковича

І нового очільника «Нафтогазу» Юрія Вітренка, і нового керівника Міненерго Германа Галущенка вважають креатурами саме Банкової. То чи можна стверджувати, що енергетична сфера починає відходити під контроль Зе-ОП?



 

Не факт, що ідея з призначенням Вітренка і Галущенка та профіт від неї має належати особисто Володимиру Зеленському. Ініціаторами цих кадрових рішень могли стати, скажімо, глава президентського офісу Андрій Єрмак чи перший помічник глави держави Сергій Шефір. Прізвище не має принципового значення в даному контексті. Важить те, що на погляд зовнішнього спостерігача не відбувається деолігархізація стратегічно важливої енергетичної сфери, радше йдеться про перерозподіл впливів у ній на користь нинішньої владної команди. У такий спосіб ми не рухаємося у класичному і єдино вірному напрямку – геть від Москви, а лише маємо підстави очікувати на появу нового олігарха, який зросте на відомих «енергетиках».

Читайте також: Бліц-криг з «Нафтогазом»: Як Коболєва поміняли на Вітренка і чим все закінчиться

Схоже таку небезпеку бачать і за океаном, звідки вустами речника Держдепу Неда Прайса у вуха вищих осіб нашої держави донесли глибоке занепокоєння «недавніми маніпуляціями, які український Кабінет міністрів зробив у питаннях регулювання, щоб звільнити наглядову раду і змінити керівництво лідируючої енергетичної компанії (йдеться про «Нафтогаз» – ред.)». Щодо Галущенка наші партнери поки мовчать. Втім, з огляду на прив’язку нового міністра до фігури Андрія Деркача (сам міністр такий зв’язок відкидає), скоро оцінять і це призначення.

Читайте також: Топ-менеджер «Енергоатому», якого пов’язують з Деркачем: Ким є новий міністр енергетики Герман Галущенко

Галущенко, виступаючи в Раді, пообіцяв не збільшувати тарифи на електроенергію та газ, «а шукати шляхи, як їх зменшити для вразливих верств населення». Тут криється важливий момент для розуміння обставин його призначення. Це обіцянка виконати одну з ключових обіцянок (вибачаємося за тавтологію) Зеленського – не підвищувати комунальні тарифи. Одначе цікаво, як міністр упорається з тим, що наобіцяв, адже зростання цін на газ й електрику вже стало стабільним українським трендом останнього часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бельгийские кровати: в чем преимущества?

Та залишмо свіжоспеченому міністрові виконувати дані ним з парламентської трибуни обіцянки. Акцентуємо на іншому, а саме на ймовірній спробі найближчого оточення Володимира Зеленського опанувати командні висоти в паливно-енергетичний галузі й відповідно утиснути інтереси когось із поважних бізнесменів, які потенційно підпадають під дію досі не написаного Банковою «закону про олігархів».

Зробимо короткий екскурс в новітню історію і нагадаємо, що стало початком кінця одного з попередників Зеленського, а саме Віктора Януковича. А таким став намір четвертого за ліком президента України переділити на користь своєї сім’ї низку хлібних сфер економіки, у тому числі ласі погляди в енергетичному напрямку. Янукович розставляв на ключові посади близьких до себе і свого оточення людей, незважаючи на їхні ділові якості й репутацію. Так в нашій історії виникли імена Арбузова, Курченка, Саші-«стоматолога», тобто старшого сина екс-президента. До пори до часу Віктор Федорович посилював вплив «сім’ї», але коли розпочався Майдан, олігархи, великі і менші, почали грати у власні ігри. А коли Янукович накивав п’ятами на Росію, не надто за ним жаліли.   

З огляду на відсутність попереднього серйозного експертного обговорення призначених фігур в енергетичному секторі, можна спрогнозувати, що ми можемо стати свідками чергового етапу ходіння по старих граблях. Хіба функцію сумновідомої донецької «сім’ї» у Володимира Олександровича виконуватимуть друзі по «Кварталу». Якщо це так, то тут питання лише в тому, коли завершиться «олігархічний консенсус», що склався останнім часом навколо влади, і класичні групи впливу, які побачать небезпеку для себе від наділених владою осіб, домовляться між собою про те, що час Зеленського на посаді арбітра нації сплив. Чи підставлять у такому випадку плече президентові наші західні партнери? Мабуть, комусь варто добре вчитатися у заяву американського Держдепу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Києві затримали колишнього “смотрящого” за Запоріжжям від Партії регіонів “Анісіма”

Більше новин про події в Україні та світі



 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: