Венедиктова замінила старшого групи прокурорів у справі «Роттердам+» –

Венедиктова замінила старшого групи прокурорів у справі «Роттердам+» –

Генпрокурор Ірина Венедіктова змінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні «Роттердам+»

Фото: Facebook Ірини Венедіктової

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, передає .

Відповідне рішення, як зазначається у повідомленні, Венедіктова ухвалила сьогодні вранці. Як відомо, групу прокурорів у справі «Роттердам+» очолював Віталій Пономаренко. 

Генпрокурорка звернула увагу на «повну відсутність ефективної робочої комунікації» між детективами НАБУ і прокурорами САП у розслідуванні цієї справи.

«Три рази прокурор САП ухвалював рішення про закриття провадження, три рази його рішення були скасовані: 1 раз виніс ухвалу про скасування ВАКС і ще 2 рази відповідні постанови скасував Максим Грищук. Три рази і детективи НАБУ, і сторона, яка отримала статус потерпілої в справі, зверталися до ВАКС з тим, щоб компетентний суд знайшов підстави для відводу прокурора САП, однак такі підстави знайдені не були і у відводі було відмовлено», – зазначила Венедіктова.

За її словами, виключно з кримінально-процесуальної точки зору — ситуація складна.

«Я не повинна і не стану ігнорувати статус цієї справи і ступінь її чутливості для громадянського суспільства … Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття – це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що місця для процесуальних помилок немає», – зазначила генпрокурор.

Нагадаємо, 10 квітня у НАБУ закликали відсторонити керівника групи прокурорів у справі «Роттердам+» Віталія Пономаренка, який втретє закрив це провадження, хоча попередні його аналогічні дії скасовували прокурор вищого рівня і суд. 

Раніше Антимонопольний комітет закрив справу «Роттердам+», оскільки не підтвердилася інформація про те, що дії НКРЕКП призвели до надання окремим суб’єктам чи групам господарювання пільг чи інших переваг. 

Довідка: У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Згідно з нею, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалась за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Офіційний магазин бренду велосипедів MERIDA - MERIDABIKES.IN.UA

Кримінальне провадження, так звану справу «Роттердам +» розпочали за інформацією НАБУ. У бюро зазначали, що Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг, протягом 2016-2017 років проводила розрахунок прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії з порушенням алгоритму, визначеного Порядком ОРЦ, шляхом ручного коригування прогнозованої ОРЦ за попередній розрахунковий період на користь ТЕС. Порушення алгоритму могло свідчити про повернення до «ручного режиму» та суб’єктивного ціноутворення для теплових електростанцій (ТЕС). Це могло надати останнім переваги у порівнянні з іншими учасниками ринку (конкурентами), зокрема атомними електростанціями (АЕС) (за інформацією НАБУ та ДП «НАЕК «Енергоатом).

Більше новин про події в Україні та світі



 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: