Вайда та Нам’як, прокурори після затримання на хабарі намагаються терміново «вирішити питання»

Вайда та Нам’як, прокурори після затримання на хабарі намагаються терміново «вирішити питання»
Ужгородські прокурори Вайда та Нам’як після затримання на хабарі у сто тисяч доларів намагаються терміново «вирішити питання»

Якщо Україну можна по праву вважати корупційним заповідником Європи, то почесну пальму першості з корупції у самій Україні тримає Закарпатська область.

Цей факт підтверджується такою історією. 13 квітня цього року в санаторії «Деренівська купель» під час отримання хабара у розмірі 30 000 доларів було затримано прокурорів Ужгородської окружної прокуратури Вайда Віталія Володимировича та Нам’яка Юрія Юрійовича.

За іншою інформацією, затримали також заступника начальника одного з відділів Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. Були й інші затримані, але їхня кількість невідома.

Чому така плутанина – пояснимо трохи згодом. А до всього вищевикладеного слід додати, що у Закарпатській обласній та Ужгородській окружній прокуратурах, а також у місцевій поліції наступного дня пройшли масштабні обшуки – у справі засвітилися щонайменше 20 фігурантів із цих структур.

Відомо, що обшуки пройшли також у першого заступника прокурора Закарпатської області Івана Косея, котрий, за інформацією Ігоря Мосійчука, є власником «каси» місцевих правоохоронців, яка наповнюється від поборів із місцевого бізнесу та відкатів від криміналітету.

@igor_mosiichuk 🤦‍♂️👮‍♂️Закарпаття. Після затримання прокурора-хабарника інфу про цю подію зачищають бо хочуть порішать! РЕПОСТ!!! #закарпаття #закарпатськаобласть #ужгород #прокуратура #хабар #корупція #стопцензура ♬ оригінальний звук — Ігор Мосійчук🦏


А тепер чому така плутанина. Відповідь лежить на поверхні – інформацію про обшуки та затримання почали масово чистити, причому – буквально наступного дня після обшуків та затримань. Усі фігуранти зараз, наскільки нам відомо, на волі, і намагаються «вирішувати питання» на рівні Києва – саме звідти приїхали представники СБУ та ДБР, які взяли Вайду та Нам’яка на другому транші хабара, загальна сума якої мала скласти 100 тисяч доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  «Миллионы евро пошли не на развитие украинского футбола»: СМИ Германии обвинили Игоря Суркиса в уклонении от уплаты налогов

За однією з версій – це відкат за незаконне будівництво. За іншою – регулярна данина від одного з угруповань, що налагодила наркотрафік через кордон. Судячи з суми, друга версія ближча до істини.

Але тут ми теж спираємося на чутки – як уже говорилося, інформацію про затримання, що відбулися на Закарпатті 13 квітня, вже практично неможливо знайти у відкритих джерелах. У СБУ та ДБР, які проводили ці затримання та обшуки, глухо мовчать. Також глухо мовчить заступник прокурора Закарпатської області Іван Косей, який теж мав обшуки. І такого ж глухого мовчання дотримуються у підпорядкованій йому Ужгородській окружній прокуратурі, де працюють Нам’як та Вайда. Неможливо навіть досягти відповіді – які посади вони обіймають і що з ними зараз.

Завісу над таємницею дещо піднімає колишній нардеп Ігор Мосійчук, який розповів про цю історію у своєму ТГ-каналі, але особливих подробиць не наводить і він – мабуть, теж не має всієї повноти інформації. Але у своєму зверненні Мосійчук (можете ставитись до нього як захочеться, але в цьому він абсолютно правий) просить усіх, хто володіє якоюсь інформацією у справі про кришення прокурорами Вайдою та Нам’яком місцевого криміналітету, максимально поширювати цю інформацію.

вайда

Тому що чистять джерела, які повідомили про обшуки, Вайда та Нам’як не дарма – в інформаційному вакуумі легше відкупитися. І коштує це дешевше. Тому й зникають матеріали про обшуки. Скільки занесли вже до СБУ та до ДБР Вайда та Нам’як і скільки занесуть ще – невідомо. Але, судячи з усього, ці суми нараховують не менше п’яти нулів.

І, судячи з того, що їх начальник із обласної прокуратури й надалі обіймає свою посаду, цей процес досить успішний:

Про самих головних фігурантів справи – прокурорів Вайда та Нам’яка вкрай мало відомостей. Прізвище Вайди засвітилося в земельному скандалі навколо будівництва кількох торгових точок, з коментаря випливає, що прокурор, крім поборів, має і ресторанний бізнес:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вячеслав Стрелковский и его жена у которых жувут Гогилашвили и Буданов - колаборанты. Паспорт РФ получили у оккупационной администрации Крыма

Що стосується Нам’яка, то за даними реєстру адвокатів, до прокуратури він подався з адвокатури у 2019 році:

Судячи з суми хабара, на якому він погорів разом зі своїм колегою, причини такого кроку зрозумілі – хто дасть адвокату 100 тисяч доларів? А ось прокурору – будь ласка. До того ж, можна припустити, що до адвокатури у 2015 році Нам’як подався вимушено – його явно попросили з органів прокуратури, в яких він до цього працював. Нічого, як бачите, відсидівся, одягнув вишиванку і повернувся.

Також його ім’я фігурує у «Списку кандидатів, допущених до участі в конкурсі на зайняття вакантних посад прокурорів у порядку переведення до Офісу Генерального прокурора» від 19 грудня 2022 року.

Тож «вирішувати питання» із СБУ та ГБР треба терміново. А то доведеться повертатися в адвокатуру та заробляти на життя чесною працею, а це важко та нудно. Щодо того – посадять чи ні всю цю прокурорсько-ментівську наволоч – можна не сумніватися: у нас в’язниці створені для робітників та селян. Як і армія.

 

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: