Site icon From-UA: Новости Украины

Що таке лізинг автомобіля для юридичних осіб і чи це вигідно

Послуги лізингу в останні роки займають лідируючі позиції серед засобів придбання автомобілів різних марок. Більше того, лізингом, який дозволяє отримати дорогий транспортний засіб без значних витрат, все частіше стали користуватися індивідуальні підприємці, що пов’язане з малим фінансуванням малого та середнього бізнесу. Однак, перш ніж вирішити угоду, слід уважно підійти до питання: вивчити умови договору, а також його основні переваги та особливості для ІП.

Що таке лізинг

Лізинг має на увазі під собою нескладну схему, згідно з якою одна із сторін (лізингоодержувач) набуває автомобіля в особисте користування у власника (лізингодавця) з можливістю поділу основної суми на рівні частини та подальших виплат протягом дії договору. Після закінчення терміну, ТЗ переходить у повне володіння підприємця та стає його особистою власністю.

Плюси та мінуси лізингу для ІП

Зважаючи на те, що укладання лізингового договору несе в собі для ІП поєднання оренди та кредитування, а також, за наявності подальшого права викупу, перехід об’єкта у власне володіння, дана послуга передбачає масу плюсів, таких, як:

Незважаючи на велику кількість очевидних вигод для ІП при оформленні лізингу, існують деякі недоліки:

  1. обов’язкове внесення первісного авансу (зазвичай сума становить близько 15% від загальної вартості авто); обов’язкове страхування ТЗ за рахунок лізингоодержувача;
  2. відсутність права власності на лізингове майно до того моменту, поки не відбудеться викуп;
  3. у разі хоча б одного порушення умов договору (наприклад, не вчасно пройдений техогляд, аварія та ін.) без повернення вже внесених коштів лізингоодержувачем.

Основні учасники

Як правило, у договорі лізингу задіяні такі особи:

Останній учасник не обов’язковий. Як правило, ініціатором страхування є лізингодавець. Він може або запропонувати свого страховика або залишити цей вибір за клієнтом. Наприклад, страхування поширене під час лізингу автотранспорту.

Що може бути предметом лізингу

Будь-яке майно, яке можна використовувати для бізнесу (обладнання, авто та авіатранспорт, будівлі тощо). Найбільш затребуваний і популярний як серед юросіб, так і фізосіб лізинг авто.

Що не може бути предметом лізингу

У лізинг не можна здати природні об’єкти, наприклад, земельні ділянки. А також майно, вільне обіг якого заборонено законом, наприклад, зброю.

Кому вигідний лізинг

Лізинг найбільш вигідний саме юрособам і ось чому:

— дозволяє орендувати будь-яке майно, необхідне для ведення бізнесу, причому на тривалий термін та під щадні відсотки;

— виплати здійснюються за зручною для юрособи схемою (можна включати до видаткових операцій), що дозволяє мінімізувати податкове навантаження;

Особливо вигідний для малого та середнього бізнесу, для якого отримання «класичного» кредиту в банку пов’язане із низкою труднощів.

Звертайтесь до фахівців

Якщо у Вас залишилися питання або утрудняєтеся з вибором, який договір віддати перевагу, звертайтесь до фахівців компанії «RIYAKO&PARTNERS» https://riyako.com.ua/ua/. Ми будемо раді не тільки проконсультувати Вас на тему, але й допоможуть Вам прийняти правильне рішення.

Exit mobile version