Site icon From-UA: Новости Украины

Медійна реклама: що це таке та як вона працює

Набридливі спливаючі банери вже давно пішли в минуле. Зараз медійна реклама яку можна замовити за посиланням https://mixdigital.com.ua/medijna-reklama/ представлена ​​у різних форматах та на різних майданчиках, що дає простір для творчості та можливість для вирішення багатьох завдань.

Що таке медійна реклама

Медійна реклама – графічні, відео-, звукові та текстові оголошення, які мають на меті залучення аудиторії. Такий тип реклами впливає емоційне сприйняття аудиторії. Головною метою медійної реклами є не прямий продаж, а представлення компанії чи її товарів та послуг. Медійна реклама має сформувати в користувачів позитивне ставлення до компанії та її продуктів, а також створити потрібні асоціації.

У широкому значенні до медійної реклами можна зарахувати майже всі види реклами: ТБ, радіо, ЗМІ тощо. Саме тому варто розділити медійну рекламу на онлайн та офлайн. У статті ми зосередимося на онлайн-форматах, які пропонують основні рекламні майданчики.

Формати медійної реклами

Текстово-графічні блоки

Один із найуніверсальніших форматів. Вони досить прості щодо створення і не вимагають великих тимчасових і фінансових витрат на розробку. Основні елементи таких оголошень – зображення, супровідний текст та CTA-кнопка. Текстово-графічні оголошення добре підходять для просування акцій, інформування про спецпропозиції та випадки, коли необхідно привернути увагу цільової аудиторії до конкретної рекламної пропозиції.

Банери

Існує кілька різновидів цього формату:

Річ-медіа. Формат, який, найімовірніше, викликає у користувачів негативну реакцію. Це банер, що спливає над основним контентом і закриває його більшу частину.

Аудіореклама 

В інтернеті вона зустрічається рідше, проте такий формат існує. Аудіоролики відтворюються між треками. Як правило, аудіореклама працює в тому випадку, якщо користувач не має платної підписки на сервіс, яка цю рекламу відключає. Часто доповненням до аудіоролика виступають банери з посиланням для переходу на сайт. Як і у випадку з іншими форматами, для аудіореклами можна налаштувати націлення, а також проаналізувати ефективність кампанії. Цей формат можна використовувати як інструмент, що підсилює. Наприклад, програвати рекламу для тих, хто нещодавно був на сайті чи шукав ваш товар в інтернеті.

Брендована реклама

Один із дорогих видів медійної реклами.  Це іміджевий поступ, який підходить для підвищення впізнаваності або для інформування про якусь подію. У разі брендованої рекламної головна сторінка ресурсу, на якому вона розміщується, оформляється під фірмові кольори компанії. Втім, брендувати можна не лише головну сторінку, а й окремі рубрики на сайті.

Відеореклама

Цей формат реклами вигідно відрізняється тим, що ролик перебуватиме в центрі уваги користувача. На відміну від банерів, які можуть залишитися непоміченими через велику кількість контенту на сторінці сайту.

Кожен майданчик пропонує свої формати відеореклами. Наприклад, в Instagram* ви можете завантажувати відразу кілька роликів, завдяки формату «Карусель», або налаштувати рекламу в сториз і додати посилання на перехід на сайт. YouTube дозволяє завантажувати довші за часом відео.

Ще один варіант відеореклами – це формат outstream, коли ролики інтегровані в текст статті та з’являються на сторінці, коли користувач, наприклад, знаходиться на середині статті.

Що стосується оплати відеореклами, то тут все залежить від обраного формату та рекламної системи. Наприклад, Bumper Ads, які є дуже популярними серед брендів для рекламної кампанії на YouTube, оплачуються за 1000 показів. Показ ролика у форматі In-Stream з можливістю пропуску оплачуватиметься лише в тому випадку, якщо користувач перегляне його протягом мінімум 30 секунд або взаємодіятиме з ним (перейде на сайт).

Завдання медійної реклами

До основних завдань медійної реклами відносяться:

Переваги медійної реклами

Якщо у Вас є питання по медійній рекламі звертайтесь за посиланням https://mixdigital.com.ua/ в агентство MixDigital. Це команда яка мислить комплексно й орієнтована на результат.

Недоліки медійної реклами

Де розміщувати медійну рекламу

Серед основних майданчиків:

На що звернути увагу перед запуском медійної реклами

Один з головних моментів – перевірити сторінку, на яку ви будете вести користувача. Додавати в оголошення посилання на головну сторінку сайту малоефективно. Вказуйте посилання саме на той розділ товарів та послуг, яким присвячено кампанію. Як варіант, створити окрему сторінку зі спеціальними пропозиціями, якщо ви рекламуєте якусь акцію і в ній беруть участь товари різних категорій.

Оцініть соціально-демографічні чинники та інтереси своєї цільової аудиторії та проаналізуйте, які саме майданчики найпопулярніші серед сегментів ваших потенційних користувачів. Від цього залежатимуть формати медійної реклами, які потрібно використовувати.

Обов’язково проводите тестування креативів. Створюйте кілька варіантів об’яв у кожній групі з різним текстом та зображеннями та відстежуйте їх ефективність. На багатьох рекламних майданчиках (Google Ads, Facebook Ads) є можливість налаштувати автоматичний вибір креативів. Алгоритми вибиратимуть найбільш вдалі поєднання текстів, зображень, відео та показуватимуть їх частіше.

Включайте у свої оголошення чітко сформоване УТП. Якщо ви рекламуєте акцію або спецпропозицію, коротко вкажіть інформацію про неї (наприклад, розмір знижки, терміни проведення). Якщо це новий продукт, то виділіть його основні переваги.

Запускаючи рекламу, ви можете проводити вибір майданчиків для розміщення. Наприклад, якщо ви не хочете, щоб ваше оголошення було поруч із певним контентом, це можна уникнути за допомогою мінус-слів або виключення сайтів і категорій.

Медійну рекламу потрібно часто оновлювати. Найбільшу результативність вона вказує на початкових етапах роботи. Як тільки користувач побачив оголошення кілька разів, воно перестає давати очікуваний ефект. Якщо ваша медійна кампанія запланована на кілька місяців, то варто підготувати якнайбільше варіантів креативів.

Як оцінити ефективність медійної реклами

Можливості веб-аналітики спростили це завдання. У кабінетах рекламних систем можна налаштувати докладні звіти з усіма основними метриками. Аналіз реклами залежатиме від майданчиків та формату рекламного оголошення.

Ефективність об’яв, запущених на майданчиках Google, можна відстежити в обліковому записі Google Реклами. Почати можна з відстеження базової статистики: кліків та показів. Далі необхідно налаштувати звіти, залежно від формату медійного оголошення. Наприклад, для відео будуть важливі показники оглядів, кількість відмов, коефіцієнт відтворення, а також налаштування відстеження конверсій. Воно дозволить дізнатися, які дії користувачі здійснюють після перегляду ролика.

Для оцінки ефективності медійної реклами може використовуватися дослідження Brand Lift, яке доступне як при розміщенні на майданчиках Google.. Суть дослідження в тому, щоб виявити, як після показу медійної реклами змінилися показники запам’ятовуваності, знання бренду, самої реклами, відношення до бренду і так далі. В основі дослідження Brand Lift – опитування користувачів. Їх поділяють на дві групи. Перша – бачить рекламу, друга – реклама не демонструється. Після цього паралельно опитуються обидві групи. Отримавши результати опитування, можна буде побачити, наскільки запущена медійна кампанія змінила ставлення аудиторії до бренду.

Для оцінки ефективності реклами, розміщеної в банерних мережах, можна скористатися їх внутрішніми інструментами або системами для наскрізної аналітики, якщо вони підключені. У рекламних кабінетах соціальних мереж є також докладні звіти з основними метриками. Можна відстежити покази, кліки, переходи, перегляд відео та інші параметри.

Висновок

Медійна реклама дозволяє вирішити відразу кілька завдань: розповісти про свій бренд або продукти широкої аудиторії, збільшити відвідуваність сайту і навіть підвищити рівень продажів. Медійна реклама може добре працювати як самостійно, так і в парі з іншими інструментами (наприклад, одночасно запуск відеокампанії та ретаргетингу). Головною тенденцією в медійній рекламі зараз можна вважати докладну аналітику кампаній та оцінку не лише стандартних показників (перегляди, охоплення, покази), а й відстеження доходів та вартості конверсій, які допоможуть оцінити грошовий внесок реклами.

Exit mobile version