Everad, LeadBit, MGID — українсько-російська ОПГ організувала масштабну схему з продажу фальшивих біодобавок в Європі

Everad, LeadBit, MGID — українсько-російська ОПГ організувала масштабну схему з продажу фальшивих біодобавок в Європі

Організована розгалужена мережа з України та Росії продає в Румунії (і не тільки) препарати нібито «зцілюють від усіх хвороб», включаючи такі серйозні як гіпертонія і діабет. Кампанія спонукає покупців відмовитися від лікування, призначеного справжніми лікарями на користь своїх «ліків». При цьому, велика частина «клієнтів» — літні люди, для яких подібне «лікування» може плачевно позначитися на здоров’ї, а навички перевірки інформації в Інтернеті мінімальні або відсутні. В ході розслідування румунський Recorder з’ясував, що один з двох основних гравців цієї індустрії — українська IT-компанія Everad

Раніше Everad в Україні вже звинувачували у продажу несертифікованих біодобавок, які, нібито, повинні були допомагати від коронавируса. Тоді в її київському офісі провели обшук: СБУ виявила понад $ 1 млн готівкою. У компанії все заперечують. У коментарі AIN.UA представник компанії заявив, що Everad не продавала нічого в Україні, а також заявив про помилковість інформації про знайдені під час обшуку гроші.

Журналіст AIN.UA коротко переповідає матеріал Recorder, поговорив з представником Everad і з колишнім співробітником Everad. А також зареєструвався на платформі компанії в якості партнера — щоб розібратися як вона працює і переконатися в висновках Recorder.

Суперкоротко за одну хвилину

  • У Румунії помітили зростаючу популярність біодобавок, які нібито можуть замінити ліки. Вони не працюють — це таблетки з «порожнім» складом. Але біда в тому, що їх просувають саме як замінники справжніх ліків.
  • Препарати просувають в інтернеті, підробляючи сайти місцевого МОЗ і без дозволу використовуючи особистості лікарів і зірок, щоб ті виступали гарантами такого лікування. На холодних дзвінках працюють цілі call-центри (самі оператори нібито не знають, що продають).
  • Як пише Recorder, українська компанія Everad — один з найактивніших продавців цих добавок на ринку. Всього компанія продає харчові добавки в більш ніж 20 країнах, використовуючи партнерську мережу. При цьому, в Everad заявляють, що жоден сайт і продукт, згаданий в статті, не має відношення до компанії, а сама Evered не допускає порушення законодавства окремих країн.
  • Виручка Everad в 2019 році — понад $ 16,5 млн.
  • Діяльність незаконна: препарати не мають сертифікації, реклама вводить людей в оману, використовується підробка інформації. Це журналістам Recorder підтвердили в Інституті харчових біоресурсів Румунії.
  • Колишній співробітник Everad підтверджує сказане в матеріалі Recorder. Журналіст AIN.UA також провів власне розслідування і перевірив сказане в тексті Recorder.

А тепер докладно і з деталями

Деталі схеми

  • Скоординована мережу організувала схему, в ході якої продає фальшиві харчові добавки літнім людям. Для залучення клієнтів використовується вводить в оману інтернет-реклама, що спонукає відмовитися від професійного лікування і перейти на альтернативний метод. «Вилікувати» пропонують всілякі захворювання, включаючи гіпертонію, простатит, варикоз, псоріаз, діабет, а також позбавити від алкогольної залежності.
  • Для правдоподібності зловмисники користуються різними прийомами, наприклад, клонують сайт Міністерства охорони здоров’я, а щоб підкріпити якість продукції — викрадають особистості лікарів (і не тільки), які «діляться своїми спостереженнями». Для захисту від відстеження дзвінків учасники схеми використовують спеціальні сервіси.
  • Після отримання заявки довірливого літньої людини на придбання «цілющого» кошти, з ним зв’язуються співробітники call-центру і переконують в правильності такого рішення. При цьому, при спробі дізнатися більше про замовляються продуктах, оператори стають агресивними.
  • Примітно, що рекламу про продаж засобів покупці можуть знайти на самих різних медіаресурсів, які розміщують баннери та інші оголошення в цілях монетизації. 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Теплові Насоси: відновлювана енергія для опалення та охолодження
Фейковий сайт Міністерства охорони здоров’я РуминііІзображеніе: Recorder
  • За цією історією стоїть ціла індустрія, яка працює на міжнародному рівні. У мережі існують сотні дубльованих інтернет-сторінок на декількох мовах, які аналогічні або ідентичні тим, що діють в Румунії. Це також підтвердив колишній співробітник компанії Everad в коментарі AIN.UA.
  • Назви добавок постійно змінюються по ходу того, як шахраї «винаходять» нові ліки. Коли деякі продукти більше не користуються успіхом в одній країні або стають предметом несприятливих статей в пресі, мережа замінює їх іншими.
  • Продукція, пропонована шахраями, стає популярною і затребуваною. За останній місяць «ліки» від гіпертонії Detonic шукали в Google більше 15 000 разів, а «засіб» від простатиту Urotrin — більше 30 000 разів. І це тільки в Румунії.
  • Редакції Recorder вдалося зв’язатися з жінкою, яка працювала в call-центрі та переконувала клієнтів вибрати харчові добавки на заміну лікуванню, прописаному лікарями. Вона підтвердила, що схемою керували з України.
  • За її словами, ніхто з операторів не знає складу препаратів. Співробітники працюють неофіційно, на зарплату до $ 400 в місяць.

Хто за цим стоїть

  • Добавки виробляються в Росії компаніями, які відкрито займаються такого виду діяльністю. Вони розфасовують рослинні порошки в пластикові банки, які упаковують і маркують за запитом.

«За останні п’ять років ми розробили і виробили понад 1000 продуктів для програм партнерського маркетингу», — заявляє московська компанія Capital Produkt. Їх пропозиція включає «створення ідеї і назви продукту, створення унікального дизайну, підготовку документів, створення продукту».

  • В ході розслідування, видання виділило дві компанії, які є стабільними гравцями на румунському ринку: LeadBit (Росія) і Everad (Україна) . За час існування схеми, їм вдалося створити величезну мережу віртуальних продавців, які продають шкідливу продукцію в десятках країн.
  • Діяльність Leadbit спрямована на продаж дієтичних добавок, які позиціонують як «чудодійні препарати». За три роки існування компанія розширила мережу від країн Балтії та Європи до Колумбії і В’єтнаму. Call-центри Leadbit працюють в 50 країнах світу. При цьому, засновники регулярно діляться подробицями свого розкішного життя в соцмережах.
Денис Лагутенко, співзасновник Leadbit. Джерело фото: Recorder
  • У Румунії однією з двох найбільш активно рекламують ці препарати є AdTech-компанія MGID з офісом в Києві і сукупним охопленням 850 млн чоловік. Recorder повідомляє, що MGID безпосередньо співпрацює з Everad і Leadbit і поширює інформацію про добавках. Примітно, що в лютому 2020 року, в українському офісі MGID пройшов обшук — компанію підозрювали в «фінансуванні злочинних сайтів». У MGID обшук назвали безпідставним.

Слід Everad

  • У Румунії Everad здійснює діяльність через фірму Make Profit SRL. Як виявили журналісти Recorder, в 2016 році її заснував українець Руслан Дроздов. Пізніше адміністратором компанії став інший українець — Ігор Парінов. Згідно профілів в LinkedIn, вони обидва працювали в Everad задовго до того, як почали займатися Make Profit SRL в Румунії. Це доводить зв’язок між Make Profit SRL і Everad з моменту заснування компанії в Румунії.
  • Згодом компанія була передана українцеві Віталію Ставницький, юридична адреса якого зареєстрований в Москві. Однак Make Profit SRL зберегла свій об’єкт діяльності і в даний час продає в Румунії харчові добавки Everad.
  • Крім цього, Make Profit SRL значиться в митні накладні одержувачем нутрій від ТОВ «СІТІ ТРЕЙД УКРАЇНА», яка вказана «підконтрольної компанією Everad в судовому документі про обшуки. Ще один доказ зв’язку Make Profit SRL і Everad. При цьому, остання є постачальником несертифікованих добавок, а не тільки рекламною компанією.
  • Всього компанія продає харчові добавки в більш ніж 20 країнах, використовуючи партнерську мережу, яка також займається клонуванням сайтів. При цьому, Everad заявляє, що call-центри беруть на себе замовлення і займаються доставкою продуктів, а єдиним завданням філій є популяризація добавок. Крім щедрих комісій, також пропонуються додаткові призи для філій з кращою продуктивністю.
  • Про те, що Everad не тільки рекламує препарати, може свідчити і інформація на сайті російської компанії «Сашера-Мед», яка зокрема займається продажем т.зв. нутрії. Офіційним розповсюджувачем продукції «Сашера-Мед» прямо на сайті компанії вказана ТОВ «ПромоАрт» (ТОВ «Схід») — партнерська мережа Everad.
  • Примітно, що останні роки обороти Everad різко зросли: з $ 208 000 на 2017 року до $ 4,2 млн в 2018 році. Згідно з останньою податкової інформації, доступної в Міністерстві фінансів, в 2019 році прибуток досяг $ 16,5 млн.
Сайт Everad в Україні

Нам вдалося зв’язатися з колишнім співробітником компанії, який підтвердив функціонування масштабної схеми:

Описане в статті відповідає дійсності. Не знаю, хто саме кінцевий бенефіціар в компанії — жодного разу його не бачила, але call-центри та продажу існують як в Україні, так і в понад 20 країнах по всьому світу. Виробництво в Україні було, але його начебто прикрили давно. Виробництво налагоджене в Росії, Азії та країнах з дешевою сировиною (так принаймні було в 2019 році).

Біодобавки з «порожнім» складом дійсно подаються як діючі ліки від багатьох серйозних хвороб. Працівникам інформація подається інакше, мовляв це допоміжні ліки і ми не продаємо здоров’я. Лікарі, відгуки — підробка, один «Лендінгем» дублюється на різних мовах і підставляється під запит і особливості країни.

Особливостей продажів і аффілейта не знаю, але там багато сумнівних схем і обману як всередині компанії, так і зовні. Здається, були і масові невиплати партнерам. Мій досвід співпраці з компанією — максимально негативний.

У відповідь на запит редакції AIN.UA, представники Everad назвали розслідування Recorder рекомендованим, додавши, що компанія Everad не допускає порушень як законодавства окремих країн, так і внутрішніх правил рекламної мережі.

Всі приклади продуктів, і порушення з реклами жодним чином не відносяться до продукції яку просуває рекламна мережа Everad. Всі «розслідування» показує діяльність конкурентів.

Все згадка компанії Everad в статті зводиться тільки в одному реченні: «Українці в« Everad »як мінімум на одному рівні», без жодної згадки порушень безпосередньо в діяльності компанії.

Компанія Everad проводить політику жорсткої премодерації рекламних матеріалів, які планують опублікувати аффіліатов і ніколи не допускає порушень як законодавства окремих країн, так і внутрішніх правил рекламної мережі.

Стаття носить явно замовний характер. Жоден сайт і продукт згаданий в статті не має відношення до компанії Everad. Ми не займаємося показом подібної реклами на території Румунії.

Партнерська мережа Everad зсередини

Журналіст AIN.UA провела власну перевірку матеріалу Recorder, повторивши кроки румунських журналістів. Журналіст видання зареєструвалася як партнер на платформі Everad і розповідає, як через неї можна продавати препарати в Румунії (і не тільки).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Организация офисных переездов в Киеве

Для того, щоб почати просувати добавки, досить вибрати конкретні препарати і запросити доступ до офферу у адміністратора. У заявці потрібно розповісти про досвід в інтернет-маркетингу, а також уточнити джерела трафіку, які будуть використовуватися при продажу біодобавок.

Зображення: платформа Everad

Отримавши доступ до системи Everad, партнер може вибрати Лендінзі, через які будуть продаватися препарати. Сайти зі списку доступні на різних мовах, а також в декількох варіаціях. Крім того, продавцю запропоновано вибрати транзитну сторінку (зокрема, фейковий сайт Мініздрава цільової країни), з якої покупець зможе перейти на сторінку оформлення замовлення.

На кожній транзітке представлені нібито реальні відгуки покупців, а також «рекомендації лікарів». Фотографії одних таких «лікарів» і «покупців» журналіст AIN.UA знайшов в стічних фотобанках, а доктором Іонеску Октавіаном, який радить препарат Friokard, і зовсім виявився відомий телеведучий і журналіст Володимир Познер. На іншому ж Лендінзі, вже особисто Познер нібито розповідає, як капсули DiabeNot допомогли «знизити рівень цукру в крові».

Володимир Познер в ролі доктора Іонеску Октавіана Ізображеніе: Лендінгем Everad

У кабінеті партнер може стежити за статистикою замовлень розміщених препаратів, фільтруючи показники по країнам, Лендінзі, майданчикам і іншим використовуваним для просування каналах. Крім того, в розділі «Фінанси» доступна інформація про поточний заробіток — партнер отримує комісію кожен раз, коли покупець оформляє і оплачує замовлення.

Розділ «Фінанси» Зображення: платформа Everad

Таким чином, завдання продавців зводиться до того, щоб отримувати оффер на препарати і розміщувати якомога більше продають сторінок в інтернеті. Решта завдань за Everad: клієнту дзвонять з call-центру, оформляють доставку і відправляють товар.

В акаунті партнери отримують інформацію про припинених в ряді країн офферу. Як відзначили в Recorder, це може бути пов’язано з відсутністю попиту на препарат, а також якщо добавка стає предметом негативно впливають статей в пресі. В такому випадку, продавцям пропонують замінити засіб на аналог з іншою назвою:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кухонні мийки та змішувачі Fabiano - стиль, комфорт та функціональність

 

Розділ «Новини» Зображення: платформа Everad

На платформу регулярно додають нові варіанти Лендінзі і транзитних сторінки, про що партнерів також інформують в розділі «Новини».

 

Розділ «Новини» Зображення: платформа Everad

У списку країн, де можна продавати добавки, Україна відсутня. Відносно ринку Румунії, то всі перераховані в матеріалі Recorder препарати продаються ще більш ніж в 10 країнах.

 

Список країн, в яких продається препарат Valgu-correct, і цениІзображеніе: платформа Everad

Чому це важливо

Українську компанію Everad запідозрили в незаконному продажі біодобавок в ряді країн Європи. Для поширення препаратів використовується активна рекламна кампанія з фейковий рекомендаціями лікарів і клієнтів. Покупцям пропонують відмовитися від професійного лікування, що в кінцевому рахунку може чинити негативний вплив на здоров’я. Все це активно рекламується компаніями з охопленням, як у випадку з MGID, 850 млн осіб.

Беручи до уваги те, що будь-хто може приєднатися до Everad і LeadBit в якості партнера і розміщувати продають сторінки в мережі — масштаби афери можуть виявитися величезними. А прецедент може кинути тінь на весь український AdTech: згадані Everad і MGID — компанії все ж різного типу. Компанії повного циклу «виробник — трафік — call-центр» і просто постачальники трафіку (як наприклад члени спільноти маркетологів Affhub за підтримки Everad) — не одне і теж. Але якщо історія матиме продовження, то розбиратися європейські країни навряд чи будуть.

AIN.UA

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: