Існує безліч технічних характеристик, на які необхідно звертати увагу в процесі придбання навантажувача. Але чи не найголовніша з них – тип двигуна. Модель підбирається залежно від призначення, умов експлуатації, закладеного бюджету та інших чинників. Щоб допомогти вам визначитися, нижче буде представлено класифікацію пристроїв, а також докладно розібрано переваги та недоліки кожного з варіантів.
Дизельні
В Україні подібні моделі зберігають лідируючі позиції і мають стабільний попит. Це пов’язано як з відмінними перевагами пристроїв, так і технічним оснащенням складів, більш пристосованих для роботи з паливними автонавантажувачами.
Переваги:
- Продуктивність. Дизельні навантажувачі мають найпотужніший двигун і найбільший коефіцієнт корисної дії, що прямо впливає на вантажопідйомність, швидкість переміщення та інші показники.
- Мінімальна вимогливість. Найкраще адаптовані до українських кліматичних умов, заводяться за сильних морозів, а також не потребують виділення спеціальної зарядної станції для акумуляторів.
- Робота без перерв. Відсутність необхідності зміни батарей чи газових балонів дозволяє мінімізувати простої.
- Вигідна ціна. За ціною, дизельний навантажувач – найдешевший варіант. Крім того, він досить економічно витрачає паливо.
Недоліки:
- Вихлопи. При застосуванні всередині складів, що погано провітрюються, можуть накопичуватися продукти згоряння, що створюють негативні умови для здоров’я працівників.
- Шум та вібрація.
- При низькій якості дизельного пального прискорює зношування двигуна.
- Витрати на технічне обслуговування. У дизельного навантажувача потрібно досить часто міняти фільтри, олію тощо.
Газові (газобензинові)
Газові автонавантажувачі працюють на зрідженому газі, а деякі моделі оснащуються додатковою бензиновою системою живлення (газобензинові). Обладнання широко застосовується на невеликих та середніх за розміром та вантажообігом складах.
Переваги:
- Економічне паливо. Газ коштує в рази дешевше, ніж дизель.
- Низький рівень шуму.
- Поліпшена екологічність. Газову техніку можна експлуатувати навіть в умовах приміщень, що постійно провітрюється.
- Низькі витрати на ТО. Знос двигуна у газових моделей та витрати на пально-мастильні матеріали в 2-2.5 рази менші, ніж у дизельних.
Недоліки:
- Не підходять для складів із значним вантажообігом, оскільки потужність та вантажопідйомність газових навантажувачів не дотягує до дизельних.
- Кожні 7-8 годин проводиться зупинка пристрою та заміна балона зі зрідженим газом (займає 10-20 хвилин).
- Відсутність широкої мережі газозаправних станцій ускладнює використання техніки.
- Незважаючи на покращену екологічність, все одно у невеликих обсягах виділяють шкідливі речовини.
Висновки
Для складів зі стабільно високим товарообігом, коли вантажне обладнання часто виявляється на відкритому просторі, найефективніший і найнадійніший варіант – дизель.
З цілодобовою роботою при невеликих перервах на складах із середнім та маленьким потоком чудово впорається газовий (газобензиновий) навантажувач.
Витрати на сервісне ТО найвище у дизельних, у газових – нижче.
Керуючись плюсами та мінусами, ви зможете підібрати складське обладнання, що максимально підходить під ваші вимоги.
Придбати будь-який вид вилкових навантажувачів
У ТОВ «Універсал-Спецтехніка» можна купити всі види вилкових навантажувачів: електричні, газ-бензинові, дизельні та дизель-електричні – нові та БУ. Також ми пропонуємо навантажувачі в короткострокову та довгострокову оренду. Телефонуйте або надсилайте запит із сайту і наші експерти підберуть оптимальне рішення для вашого бізнесу.